Кривий Ріг – Ресурсний центр Туристичні машрути

З висоти Бурщицького відвалу

З висоти Бурщицького відвалу


Автор (розробник): Казаков Володимир Леонідович
Історична довідка: Бурщицький відвал – це одна з трьох оглядових точок міста Кривого Рогу. Бурщицький відвал – високий насипаний велетень, у підніжжя якого розкинулася центральна і південна частини міста. Це об'єкт індустріальної спадщини, який відсипаний колишнім Новокриворізьким гірничо-збагачувальним комбінатом. Відвал нависає над річкою Інгулець. Щоб дістатися на нього, потрібно здійснити пішу прогулянку довжиною 3 кілометри та піднятися на гору. З його найвищої точки, обертаючись на одному місці по колу, можна побачити: - ланцюжок шахт, які йдуть далеко на північ Кривбасу; - стару частину міста; - як на долоні – труби та цехи металургійного комбінату ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»; - численні старі й молоді відвали та працюючу техніку; - канал річки Інгулець, затиснутої між відвалами і кар'єрами; - височенний дореволюційний (від 1884 року) міст Белелюбського Катерининської залізниці; - об'єкти індустріальної спадщини Гданцівського рудника.
Організатор: Громадська організація "Туристичний центр "Кривбастур"
Маршрут: 1. Збір на зупинці Трампарк. 2. Вул. Чумацький шлях. Селище Алахівка. 3. Руїни наземних промислових споруд шахт №5 Нова і Валявка-Південна колишнього рудника ім. Ілліча. 4. Підняття на Бурщицький відвал. Огляд панорами міста з 3х оглядових точок з висоти пташиного польоту. 5. Спуск з відвалу та повернення до вул. Чумацький шлях
Телефон для зв’язку: (067) 291-86-21
Тип: Культурно-освітній
За способом руху: пішохідний
Довжина маршруту: 8 km.
Тривалість маршруту: 04:00 г.
Дата проведення: 1 листопада 2020 р. - 1 січня 2022 р.
Час проведення: 10:00-14:00
Вікова категорія екскурсантів: Від 7 до 80


Маршрут

#1
Збір на зупинці Трампарк. Історія міського трамваю.
Зупинка
#2
Селище Алахівка. Памятник разстріляним на шахті №5. Історія криворізького "Бабиного Яру"
#3
Руїни наземних промислових споруд шахт №5 Нова і Валявка-Південна колишнього рудника ім. Ілліча.
#4
Підняття на Бурщицький відвал. Огляд панорами міста з 3х оглядових точок з висоти пташиного польоту. З його найвищої точки, обертаючись на одному місці по колу, можна побачити: - ланцюжок шахт, які йдуть далеко на північ Кривбасу; - стару частину міста; - як на долоні – труби та цехи металургійного комбінату ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», кар'єр № 2-біс цього ж підприємства; - вдалечині кар'єр та відвали Південного ГЗК; - численні старі й молоді відвали та працюючу техніку.
#5
Спуск з відвалу та повернення до вул.Чумацький шлях