Головна Оподаткування Всі новини за 2020 рік грудень місяць

Декларацію на податкову знижку можна подати до кінця 2020 року

Декларацію на податкову знижку можна подати до кінця 2020 року

Дата публікації:7 грудня 2020 р.

Криворізький південний відділ організації роботи  повідомляє, що громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які впродовж минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України. Податкова знижка надається тоді, коли у фізичної особи впродовж  звітного року були такі витрати: на навчання, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, сплата відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя, пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення, тощо.

Для отримання податкової знижки громадянам необхідно подати до контролюючого органу за місцем своєї  реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Термін подання декларації – 31 грудня 2020 року. Якщо право на отримання знижки не використане протягом року, на наступний рік воно не переноситься.

Особа, яка звертається за податковою знижкою, окрім податкової декларації про майновий стан і доходи має подати до податкового органу: копію паспорта, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку, довідку про заробітну плату, отриману протягом звітного року, копії документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення, тощо), документ, що підтверджує ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї, копію договору з навчальним закладом, де обов’язково має бути вказана вартість освітних послуг. При цьому, оригінали вищевказаних документів підлягають зберіганню платником податку.

Зважаючи на запровадження карантину, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19),  звертаюємо увагу на можливість подання декларації про майновий стан і доходи через Електронний кабінет. Вхід до кабінету здійснюється за адресою:http://cabinet.tax.gov.ua,або через офіційний вебпортал ДПС.