Головна Оподаткування Всі новини за 2020 рік листопад місяць

Платники податку мають право на податкову знижку з іпотечного житлового

Платники податку мають право на податкову знижку з іпотечного житлова

Дата публікації:2 листопада 2020 р.


                Криворізький південний відділ організації роботи  ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що для отримання податкової знижки за 2018 рік, громадянам необхідно подати до органів ДПС податкову декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2019 року.

                Так, відповідно до ст. 166 та ст. 175 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.                

                 При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких проценті. 

                Право на податкову знижку за іпотечним кредитуванням виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

ткову знижку з іпотечного житлового