Головна Оподаткування Всі новини за 2020 рік жовтень місяць

До уваги !

ФОП має право укладати трудові договори на одному або на декількох підприємствах

Дата публікації:19 жовтня 2020 р.

Відповідно до ст. 43 Конституції Україникожний громадянин України має право на працю, а також на створення державою умов для повного виконання цього права.

Відповідно доч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) працівники – фізичніособи – підприємці (далі – ФОП) мають право укладатитрудовідоговори на одному або на декількох підприємствах, установах або організаціях одночасно, якщо це не суперечить законодавству або колективному договору та здійснюється за угодою сторін.

Згідно з п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43, роботою за сумісництвом є виконання працівником основної роботи, а також іншої регулярної оплачуваної роботи за трудовим договором на тому ж або іншому підприємстві, в організації, установі або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. ФОП, зареєстрована у встановленому законом порядку, має право працювати за трудовим договором у одного або у кількохроботодавців. Основним місцем роботи ФОП є підприємство (установа), в якій знаходиться трудова книжка даного працівника.

Криворізький південний відділ організації роботи  за повідомленням ГУ ДПС у Дніпропетровській області