Головна Всі новини за 2014 рік липень місяць

Україна запроваджує європейську модель контролю безпеки і якості харчової продукції

Контроль безпеки і якості харчової продукції

Дата публікації:24 липня 2014 р.

17.06.2014 Верховна рада ухвалила проект Закон України «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів і кормів, благополуччя тварин» за № 4986.

За предметом правового регулювання проекти законів належать до пріоритетних сфер, в яких здійснюється адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Метою проекту Закону «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів і кормів, благополуччя тварин» є гармонізація законодавства України з Регламентами ЄС № 854/2004, № 882/2004, № 669/2009, Директивою Ради ЄС № 97/78/EC, що, в свою чергу, дозволить зробити черговий крок у вирішенні питання постачання продукції українських товаровиробників на ринок країн ЄС та ринки інших країн, оскільки європейська система державного контролю є загальновизнаною. 

Законопроектом врегульовуються питання розробки та впровадженням довгострокового національного плану державного контролю, деталізовані питання проведення фізичних перевірок продуктів та підстави для зменшення частоти їх проведення.

Визначаються загальні принципи здійснення державного контролю свіжого м'яса; виробництва та розміщення на ринку живих двостулкових молюсків, живих голкошкірих, живих кишковопорожнинних та живих морських черевоногих молюсків; державного контролю риби та рибних продуктів; а також сирого молока та молочних продуктів. Запровадження правового механізму здійснення державного контролю безпечності харчових продуктів та кормів, здоров’я та благополуччя тварин є складовою частиною поліпшення якості роботи контролюючих органів, відновлення верифікаційних візитів експертів Європейської Комісії в Україну.

Також цим Законом внесені зміни до Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» - Розділ VII (МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ) втратив чинність.

Частина друга статті 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» після слів «із зберігання природного газу» доповнено словами «, державного контролю у сфері безпечності та якості харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин».

Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування. Радимо суб’єктам господарювання і споживачам ознайомитися з його нормами.


Відділ з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому