Головна Всі новини за 2014 рік травень місяць

Поради та застереження покупцям при придбанні продовольчих товарів на ринках

Поради та застереження покупцям при придбанні продовольчих товарів на ринках

Дата публікації:7 травня 2014 р.

Продаж продовольчих товарів на ринках нашого міста здійснюється відповідно до Правил торгівлі на ринках, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26.02.2002 №57/188/84/105, рішенням Криворізької міської ради від 27.04.2011 №327 та інших нормативних документів.

Загальні застереження споживачам:

• слідкуйте, щоб перед зважуванням стрілка терезів стояла на нулі, а при зважуванні чекайте, поки вона зовсім не зупиниться;
• вибираючи продукти, пам'ятайте - на вітрину виставляють більш якісний товар;
• під час зважування можливе пересортування: додання продуктів більш низького сорту, особливо овочів, фруктів, м'ясних продуктів;
• зверніть увагу на те, як і де зберігаються продукти на протязі дня. Продукти (м'ясо, рибопродукти, молокопродукти тощо), які швидко псуються краще купувати зранку і там, де є холодильник.
• не купуйте продукти, на упаковці яких немає інформації про їх склад, виробника, термін та умови зберігання, позначення нормативного документа (для харчових продуктів вітчизняного виробництва) або якщо ця інформація викладена на незрозумілій для вас мові.
• перевіряйте гроші (розрахунок, отриману здачу), не відходячи від прилавку (каси), оскільки потім доказати щось продавцеві буде дуже важко.

Радимо споживачам звертати увагу на:

• наявність на торговому місці продавця таблички із зазначенням назви суб'єкта підприємницької діяльності що організував торгівлю;
• наявність ярликів цін, як вони оформлені – чи є назва товару, який пропонується для продажу, його вартість;
• термін придатності продуктів харчування (дату виготовлення та дату, до якої треба вжити даний продукт).
Споживач, який хоче бути впевненим у цілковитій безпечності того чи іншого товару, повинен цікавитись наявністю документів, якими підтверджується їх якість та безпека (сертифікати, висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку тощо).
Якщо у вас виникають сумніви щодо чистої ваги або повної міри проданих товарів, дане питання можна перевірити на контрольних вагах, які повинні бути встановлені в доступному місці на ринку з відповідними інформаційними табличками та їх місцезнаходження обов'язково повинно зазначатись на графічно виконаному плані ринку.

Чи повинні на ринку видати чек?

Законодавством України передбачено, суб’єкти господарювання (продавці товарів, виконавці робіт, надавачі послуг) обов’язково повинні видавати покупцям розрахунковий документ (касовий або товарний чек).

В свою чергу покупець при придбанні товарів (як продовольчих, так і непродовольчих) повинен вимагати від продавця видачу чеку, у якому зазначаються: найменування суб'єкта господарювання та ринку, ряд та номер торгівельного місця, найменування товару, ціна товару, дата продажу, прізвище, ініціали продавця та його підпис. 

Якщо продавець відмовляється видати чек, то краще утриматися від покупки та придбати той же товар у іншого продавця. 

Не маючи такого документу, громадяни свідомо позбавляють себе права на державний захист, оскільки вимоги споживача розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа, що засвідчує факт придбання товарів чи послуг. Ця норма передбачена Законом України «Про захист прав споживачів».

Коли ж виникають якісь негаразди, покупець має право звернутись за захистом своїх прав до суб’єкта підприємницької діяльності (продавця), що організував торгівлю на ринку, адміністрації ринку чи до відділу з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому (пл.Радянська, 1, каб.115, тел. 493-04-76).

Інформацію підготовлено відділом з питань захисту прав споживачів апарату міськради і виконкому.