Головна Всі новини за 2014 рік квітень місяць

17.05.2014 року на Арт-майдані біля КП "Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка" відбудеться святкування Дня Європи у м.Кривому Розі

День Європи

Дата публікації:29 квітня 2014 р.

17 травня 2014 року об 11.00 на Арт-майдані біля КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка» розпочнеться святкування Дня Європи у м.Кривому Розі. Ініціаторами та головними організаторами заходу виступають ММГО «Європейський молодіжний парламент - Україна» та КП «Інститут розвитку міста Кривого рогу» Криворізької міської ради за підтримки виконкомів Криворізької міської ради та Центрально-міської районної у місті ради.
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. В Україні щорічне відзначення даного заходу започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. №339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи. У цей день жителі України відзначають день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. 

В рамках заходу на території Арт-майдану буде облаштовано «Європейське містечко» із традиційними для святкування Дня Європи інформаційними пунктами, де кожен відвідувач зможе знайти для себе цікаві матеріали про Європейський Союз, а також проекти і програми взаємодії України з ЄС, надані представництвом ЄС в Україні. Для молоді буде цікавим ознайомлення із освітніми програмами Європейського Союзу, які доступні для українських юнаків та дівчат. Також, в рамках «Європейського містечка» буде функціонувати експрес-школа іноземних мов, де кожен бажаючий зможе познайомитися із основними мовами Європейського Союзу, вивчити основні фрази іноземною мовою та взяти участь у мовних вікторинах. Доповненням заходу стане фестиваль національних товариств та виставка ремісницьких та художніх робіт криворізьких майстрів.

Організатори запрошують усіх бажаючих відвідати «європейське містечко» 17 травня 2014 року, де вони зможуть ознайомитися із інформацією про Європейський Союз, взяти участь у інтерактивних заходах, ознайомитися із культурними традиціями країн-членів ЄС та країн Східноєвропейського партнерства, а також насолодитися витворами криворізьких майстрів. «Європейське містечко» розпочне свою роботу об 11.00 та буде працювати 4 години.


Довідково:
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».