Головна Всі новини за 2014 рік лютий місяць

Про роботу  міської  робочої групи з питань обігу алкогольних  напоїв і тютюнових  виробів

Про роботу міської робочої групи з питань обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Дата публікації:12 лютого 2014 р.

За результатами роботи міської робочої групи протягом 2013 року у напряму моніторингу дотримання законодавчо визначених вимог щодо обігу, споживання такої продукції співробітниками міліції за встановлені порушення правил продажу алкоголю чи тютюну без відповідних дозвільних документів, куріння тютюнових виробів і розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях складено 631 адміністративний протокол. Головним оперативним відділом Криворізької південної ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області за зберігання та реалізацію фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції порушено 6 кримінальних справ, за збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв – 4, з обігу вилучено алкогольних напоїв на суму 537,8 тис.грн і тютюнових виробів - 636,9 тис.грн. Міською санепідемслужбою контрольно-перевірочними заходами було охоплено 112 об’єктів торгівлі із реалізацією алкогольних напоїв, тютюнових виробів.

Одним із актуальних завдань у роботі міської робочої групи було проведення заходів, направлених на запобігання протидії поширенню вживанню та продажу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів неповнолітнім особам.

За результатами проведеної роботи в жовтні 2013 року прийнято рішення міської ради «Про протидію поширенню вживання та продажу алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів серед осіб, які не досягли 18 років», яким визначено заходи для упередження фактів продажу алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів в об’єктах бізнесу, розміщених поблизу навчальних та освітньо-виховних закладів, закладів культури і закритих спортивних споруд.

Загалом протягом минулого року з питань моніторингу дотримання законодавства у сфері обігу алкогольної і тютюнової продукції проведено понад 700 рейдів. Зафіксовано 42 факти продажу дітям забороненої продукції. Продавців, які вчинили ці правопорушення, притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів на суму 510,0 грн. За відповідними матеріалами, направленими до Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, були анульовані ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами та застосовані фінансові санкції на загальну суму майже 70 тис.грн.

В рамках роботи за визначеним напрямом відпрацьовано співпрацю з керівниками об’єктів мережевої торгівлі в частині недопущення в підвідомчих об’єктах торгівлі продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пива особам, які не досягли 18 років. Забезпечено проведення промоції із розповсюдженням в об’єктах торгівлі логотипів, слоганів, інформаційних табличок про заборону продажу вищезазначених товарів неповнолітнім; на біл-бордах розміщено соціальну рекламу із слоганом «Я люблю своє місто. Я не продаю алкоголь і тютюн неповнолітнім».

Також у 2013 році було організовано масштабну профілактичну, просвітницьку роботу, спрямовану на попередження вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів серед дітей та молоді. З метою формування у дитячому середовищі ведення здорового способу життя відбулись профілактичні бесіди, години спілкування, тренінгові заняття за участю працівників кримінальної міліції у справах дітей, фахівців із соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, лікарів-наркологів; інформаційні зустрічі в навчальних закладах і закладах тимчасового перебування дітей на правову та профілактичну тематики.

В міські засоби масової інформації ТРК «Рудана», «Криворіжжя», газету «Червоний гірник», на офіційному сайті Криворізької міської ради, на порталі «Криворізький ресурсний центр» в мережі Інтернет опубліковано, розміщено 187 інформацій відповідного спрямування, включаючи телефони «гарячої лінії», за якими можна повідомити про порушення обігу алкогольної і тютюнової продукції, у т.ч. її продажу дітям.

Нагадуємо, що з означених питань можна повідомити за телефонами 493-04-75 (служба у справах дітей виконкому міської ради), 92-13-76 (управління розвитку підприємництва виконкому міської ради) і за територіальністю розміщення об’єктів торгівлі, де виявлені порушення, на «гарячі лінії» виконкомів районних у місті рад: 90-67-79 (Дзержинської), 71-67-18 (Довгинцівської), 440-32-34 (Жовтневої), 21-00-65 (Інгулецької), 64-33-25 (Саксаганської), 35-31-44 (Тернівської), 90-07-45 (Центрально-Міської).

Пріоритетними напрямами роботи міської робочої групи в 2014 році є виконання заходів, визначених рішення міської ради «Про протидію поширенню вживання та продажу алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів серед осіб, які не досягли 18 років», шляхом спільного систематичного моніторингу об’єктів торгівлі, розташованих поблизу навчальних закладів, закладів культури і спортивних споруд, та проведення рейдової роботи із відстеження дотримання суб’єктами господарювання вимог Законів України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я», «Про рекламу», запобігання фактам обігу фальсифікованої алкогольної та тютюнової продукції на території міста.