Головна Всі новини за 2014 рік лютий місяць

До уваги суб`єктів господарювання! Про внесення змін до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями

Про внесення змін до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями

Дата публікації:8 лютого 2014 р.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання і споживачів про внесення змін до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Підставою є Постанова Кабінету Міністрів України від 11.12.2013 № 924 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. № 854»).

Ними, зокрема, передбачено, що працівники суб’єкта господарської діяльності, які безпосередньо здійснюють зберігання та продаж алкогольних напоїв, повинні знати вимоги законодавства щодо обмеження продажу алкогольних напоїв.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, а також заклади ресторанного господарства.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями забороняється:

  • у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, які знаходяться на території санаторіїв;
  • у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, які здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
  • у закритих спортивних спорудах (окрім пива у пластиковій тарі);
  • з торгових автоматів;
  • з рук;
  • у не визначених для цього місцях торгівлі.
Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, вноситимуть до Єдиного державного реєстру місць зберігання тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

Зручний для населення режим роботи спеціалізованих магазинів, спеціалізованих відділів, секцій комунальної форми власності встановлюється виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.

Зручний для населення режим роботи спеціалізованих магазинів, спеціалізованих відділів, секцій інших форм власності встановлюється виконавчими органами сільських, селищних, міських рад за погодженням з власником цього об'єкта.

Зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного податку на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Зберігання алкогольних напоїв здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання, які відповідають вимогам нормативно-правових актів з питань охорони праці, здоров'я та навколишнього природного середовища, протипожежної безпеки, а також санітарних норм і правил.

Максимальну планку, за якої можна зберігати лікеро-горілчані вироби, підняли до +25°С.

Продаж горілки та лікеро-горілчаних виробів дозволяється також у пляшках 0,275 л та 0,35 л.

Вина шампанські, ігристі та тихі, вермути, коньяки України і бренді, в яких після закінчення гарантійних строків зберігання не з'явилося помутніння чи видимого осаду, придатні для подальшого зберігання та реалізації.

Суб’єктів господарської діяльності зобов’язали забезпечити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари відповідно до законодавства, а також надавати на вимогу споживача не лише документи, що підтверджують якість та ціну товару, а і його безпеку.

Суб’єкт господарювання повинен забезпечити наявність на видному та доступному для споживачів місці куточка, у якому розміщуються інформація про найменування власника торговельного об’єкта, місцезнаходження та номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів, витяги із Закону України «Про захист прав споживачів», цих Правил, книга відгуків та пропозицій, а у випадках, передбачених законом, копії відповідних дозвільних документів.

Зазначені заходи сприятимуть підвищенню рівня торговельного обслуговування населення та захисту прав споживачів.

Нагадуємо, контроль за дотриманням цих Правил здійснюється посадовими особами органів виконавчої влади у межах їхньої компетенції та в установленому порядку.

Відділ з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому