Головна Всі новини за 2014 рік лютий місяць

Шановні споживачі, не забудьте взяти чек! 

Поради

Дата публікації:6 лютого 2014 р.

1. Порада громадянам-споживачам

Що б ви не купували (замовляли), у тому числі на ринку, вимагайте у продавців товарів (виконавців послуг) видачу розрахункового документу! Це дуже важливо, оскільки Законом України «Про захист прав споживачів» визначено, що всі вимоги споживача розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа, що встановлює факт купівлі товару або замовлення робіт (послуг).

2. Чи обов’язково суб’єкт господарювання повинен видати цей документ покупцю товарів (замовнику послуг) чи тільки на його вимогу?

Законодавством України передбачено, суб’єкти господарювання (продавці товарів, виконавці робіт, надавачі послуг) обов’язково повинні видавати покупцям товарів, замовникам послуг (робіт) розрахунковий документ.

Розрахунковий документ — це документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), який підтверджує факт продажу (повернення) товару, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти.

Деякі суб’єкти господарювання-платники єдиного податку видають розрахункові документи тільки на вимогу споживачів. Це є порушенням чинного законодавства України. Незважаючи на те, що суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, згідно статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не використовують реєстратори розрахункових операцій, вони обов’язково при розрахунку зі споживачем повинні видати розрахунковий документ, що засвідчує факт придбання товару і оплату покупки за готівкові кошти.

Суб’єкти господарювання повинні залишити у себе корінець розрахункового документу або другий екземпляр.

Таким чином, суб’єкти господарювання при проведені розрахунків за готівкові кошти у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг, у тому числі на ринках, повинні обов’язково надавати розрахункові документи.

3. Яким законодавчим документом визначено форму і зміст розрахункових документів?

Відповідно до наказу Державній податковій службі України від 01.12.2000 № 614, суб’єкт господарювання повинен забезпечити наявність обов’язкових реквізитів даного документа. У разі відсутності хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також не дотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим.

Розрахунковий документ повинен містити інформацію, за якою може бути чітко ідентифіковано продавця (назва, код, адреса) та товар (назва, ціна, кількість, сума), а також дату (день, місяць, рік) проведення розрахункової операції.

Рекомендуємо суб’єктам господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства, послуг дотримуватися вимог законодавства про захист прав споживачів, правил торгівлі і послуг, особливо у частині правильності розрахунків із споживачами за реалізовану продукцію (товари, послуги), та забезпечити належний рівень обслуговування населення.

Відділ з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому