Головна Всі новини за 2014 рік січень місяць

До уваги мешканців міста! Інформація про органи, які здійснюють перевірки у сфері захисту прав споживачів та вимоги до звернення

Інформація про органи, які здійснюють перевірки у сфері захисту прав споживачів та вимоги до звернення

Дата публікації:27 січня 2014 р.

Шановні споживачі! Повідомляємо, що відповідно до законодавства України правом здійснювати в установленому порядку перевірки у суб’єктів господарювання на додержання ними правил торгівлі і надання послуг, обов’язкових вимог щодо якості і безпеки продукції та вживати відповідні заходи у разі виявлення порушення прав споживачів наділена виключно Держспоживінспекція України та її територіальні органи. Територіальним органом у Дніпропетровській області є Держспоживінспекція у Дніпропетровській області.

Перевірки здійснюються на підставі письмових звернень громадян, оформлених згідно із вимогами Закону України «Про звернення громадян».

Листи-звернення направляються на адресу Держспоживінспекції у Дніпропетровській області (49027 м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, 7).

За дорученням цієї інспекції розглядає звернення у м. Кривому Розі – відділ захисту прав споживачів та ринкового нагляду у Криворізькому регіоні Держспоживінспекції у Дніпропетровській області (м. Кривий Ріг, вул. Косіора, 20, тел. 92-85-75).


Вимоги до звернення

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

У зверненні необхідно чітко вказати найменування суб’єкта господарювання та місце (адресу) провадження ним господарської діяльності, а також чітко визначити коло питань (відповідно до вимог Закону України «Про захист прав споживачів), які необхідно з’ясувати під час перевірки.

До звернення необхідно додати копію розрахункового документу (чек, квитанцію тощо), який засвідчує факт придбання продукції (товарів, робіт, послуг) та копію звернення до суб’єкта господарювання (продавця товарів, надавача послуг, виконавця робіт) з обґрунтованими вимогами-претензіями і (за наявності) його відповідь та інші документи, пов’язані з даним проблемним питанням.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визначається анонімним і розгляду не підлягає.

Додатково повідомляємо, що також здійснювати в установленому порядку перевірки у суб’єктів господарювання сфери торгівлі і послуг якість продукції, додержання обов’язкових вимог щодо безпеки продукції та застосовувати штрафні санкції у разі порушення ними вимог законодавства України (санітарного, ветеринарного) мають право:

Криворізьке міське управління Головного управління держсанепідслужби у Дніпрпетровській області (м. Кривий Ріг, вул. Олійникова, 3, тел. 493-08-12);

Управління ветеринарної медицини в м. Кривому Розі (м. Кривий Ріг, вул. Широківська, 112, тел. 26-16-73).

Ці державні органи нагляду (контролю) також здійснюються перевірки на підставі письмових звернень громадян, оформлених згідно із вимогами Закону України «Про звернення громадян».

Шановні мешканці міста!


Радимо Вам купувати товари, замовляти роботи (послуги) у суб’єктів господарювання, які зареєстрували свою господарську діяльність в установленому порядку.

Згідно ч. 11 статті 8 та ч.8 статті 10 ЗаконуУкраїни «Про захист прав споживачів» суб’єкт господарювання (продавець товару, надавач послуг, виконавець робіт) зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт придбання товару чи/або виконання роботи (надання послуги).

При придбанні продукції Ви маєте право на перевірку її якості, безпеки, комплектності, міри, ваги та ціни.

Суб’єкт господарювання повинен надати Вам контрольно-вимірювальні прилади для на перевірки точності міри, ваги придбаної продукції та документи, які підтверджують якість, безпеку, ціну товарів.

Звертаємо увагу! Вимоги споживачів розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа з позначкою про найменування суб’єкта господарювання, його місце здійснення господарської діяльності, найменування продукції, її вартість та дату продажу.

Радимо Вам не користуватися послугами невідомих осіб, які реалізують продукцію в місцях стихійної торгівлі, з рук, невідомого походження, небезпечну для вашого здоров’я і життя та близьких Вам людей. Ці особи не мають документів на підтвердження якості продукції, її безпеки та не видають розрахункові документи встановленої форми.

У разі необхідності Ви можете отримати консультацію з актуальних питань захисту прав споживачів у відділі з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому за телефоном 493-04-76, а також на особистому прийомі (пл. Радянська, 1, кімн.115, прийомні дні: понеділок і четвер з 9.00 до 12.00 та 13.00 до16.00).

Також Ви маєте можливість ознайомитися з додатковою інформацією у сфері захисту прав споживачів на офіційній сторінці виконкому Криворізької міської ради (www.kryvyrih.dp.ua) в розділі «Підрозділи виконкому» – «відділ з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому».

Відділ з питань захисту прав споживачів апарату міськради і виконкому