Головна Всі новини за 2014 рік січень місяць

До уваги мешканців міста! Будьте обережні на льоду!

Будьте обережні на льоду!

Дата публікації:22 січня 2014 р.

З настанням морозів та покриттям водоймищ льодом люди одразу тягнуться до водоймищ що покриваються льодом.

Як відомо з досвіду, саме замерзла вода є найбільшою спокусою і водночас небезпекою для любителів прогулянок по крижаній річці.

Особливу занепокоєність викликають у рятувальників любителі риболовлі. Із загальної кількості загиблих на зимових водоймах кожен другий – рибалка. Як завжди ситуація дуже ускладнюється коли лід тільки но став і коли настає різке потепління. Саме така погода встановилася в місті. Та попри попередження рятувальників, люди виходять на кригу, ризикуючи життям заради ймовірного улову. На жаль, азарт притупляє почуття самозбереження, що нерідко приводить до нещастя.

Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймищі. У різних місцях річок та озер товщина льодового покрову може бути різою. Міцність льоду можна часткового визначити візуально. На водоймах безпечним може бути лід (при температурі повітря нижче 00 С):

  • для одного пішохода – синюватого або зеленуватого відтінку товщиною, не менше 5-7 см (лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність у два рази менша, сірий – свідчить про присутність води в товщині льоду);
  • для групи людей (масові переправи пішки) – товщиною не менше 15 см (дистанція не менше ніж 5м між групами);
  • при масовому катанні на ковзунах – 25 см.
Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами, які випадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню. Якщо лід недостатньо міцний, то потрібно припинити рух і повертатись своїми слідами, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

Любителям зимової рибалки багаторічний досвід диктує обов’язкові правила: не прорубувати поруч багато ополонок; не збиратися великими групами в одному місці; не можна пробивати ополонок на переправах; не варто ловити рибу біля вимоїн, як би не клювала риба; треба завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 15-20 метрів.

Майданчик для катання на ковзунах, хокейний майданчик відшукайте на мілині, де глибина не перевищує 1 м. Вибирайте майданчик там, де лід має однакову товщину, без тріщин і вимоїн, та не менше 25 м.

Батьки, вчителі, старші! Не залишайте дітей без нагляду на льоду водойми. Не дозволяйте дітям кататися по ще нестійкому льоду, з’їжджати на санчатах та лижах з крутих берегів на лід водойми в незнайомих місцях.

Пам’ятайте! Ви відповідаєте за безпечність дітей на льоду!
У разі виникнення надзвичайної події на водних об’єктах міста телефонувати:

  • оперативно-координаційний центр у м. Кривий Ріг тел. 101, з телефону мобільного зв’язку 101;
  • рятувальні станції на воді тел. 401-17-52, 401-49-11.