Головна Всі новини за 2013 рік грудень місяць

До уваги суб`єктів господарювання! Про недопущення порушень правил торгівлі і послуг у частині застосування платіжних терміналів

Про недопущення порушень правил торгівлі і послуг у частині застосування платіжних терміналів

Дата публікації:24 грудня 2013 р.

Обов’язок суб’єктів господарювання забезпечити можливість використання споживачами спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) відповідно до законодавства. Це передбачено Порядком провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 №878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів», суб’єкти господарювання сфери торгівлі та послуг, які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій та здійснюють торгівлю на торговельних об’єктах площею понад 20 кв. м. мають встановити платіжні термінали.

Статтею 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР визначено у яких випадках не застосовуються реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки.

Наприклад, не застосовуються реєстратори розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок.

Тобто, якщо суб’єкт господарювання є платником єдиного податку, то він має право не використовувати реєстратор розрахункових операцій та відповідно і не застосувати платіжний термінал. Добровільно ця категорія суб’єктів має право застосувати платіжні термінали.

Звільняються також від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів.

Увага! На автозаправних станціях термінали встановлюються, навіть, якщо їх торговельна площа менша ніж 20 кв. м.

Кількість платіжних терміналів повинна становити не менше ніж 50 відсотків кількості реєстраторів розрахункових операцій, а у разі наявності одного реєстратора розрахункових операцій суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів.

Відповідальність за порушення правил торгівлі і послуг передбачена статтею 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 23 Закону України «Про захист прав споживачів».

Рекомендуємо суб’єктам господарювання забезпечити належний рівень організації торгівлі і послуг та не допускати порушень прав споживачів.

За додатковою інформацією можна звернутися до управління розвитку підприємництва виконкому міської ради та до відділу з питань захисту прав споживачів апарату міськради і виконкому за телефонами 74-39-72, 493-04-76.

Відділ з питань захисту прав споживачів апарату міськради і виконкому