Головна Всі новини за 2013 рік грудень місяць

Шановні мешканці міста! Що потрібно знати при купівлі петард, хлопавок, бенгальських вогнів тощо?

Що потрібно знати при купівлі петард, хлопавок, бенгальських вогнів тощо?

Дата публікації:23 грудня 2013 р.

Наближаються новорічні свята. Що насамперед потрібно знати при купівлі петард, хлопавок, бенгальських вогнів тощо? Як уникнути біди, не зіпсувати свята собі й іншим?

Під час придбання в торгівельній мережі піротехнічної продукції необхідно:
 1. Вимагати від продавця представлення копії сертифіката якості виготовлювача і сертифіката відповідності, виданого повноваженим органом країни-виробника (постачальника).
 2. Перевірити наявність на піротехнічному виробі або його упаковці інформації про термін придатності виробу або його гарантійний термін.
 3. При кожному піротехнічному виробі в обов’язковому порядку повинна бути інструкція із застосування (експлуатації), що містить текст про небезпеку піротехнічного виробу та обмеження за віком споживача щодо його застосування. Інструкція може бути нанесена на корпусі піротехнічного виробу або його споживчій упаковці українською (російською) мовою, а також прикладена до піротехнічного виробу за умови наявності на ньому та в інструкції однозначних ідентифікаційних ознак.
Основними небезпечними факторами при використанні піротехнічних засобів є:
 1. Полум’я або високотемпературний струмінь продуктів загорання. Цей фактор характерний для фонтанів, феєрверків тощо і небезпечний можливістю загорання легкозаймистих речовин, які знаходяться поряд з працюючим виробом.
 2. Палаючі елементи виробів (зірки іскри, шлаки). Ця небезпека виникає при роботі римських свічок, салютів та інших виробів, ефект яких досягається розкиданням на висоті палаючих різнокольорових зірок. Час горіння зірок підбирається таким чином, щоб встигли згоріти раніше, ніж досягнуть поверхні землі. Тому при неправильному розташуванні виробу ці палаючі зірки можуть упасти на землю. У неякісних бенгальських вогнів іноді відпадають падаючі шлаки, що є небезпечним у домашніх умовах.
 3. Небезпечний склад продуктів горіння. При горінні піротехнічних складів у великій кількості утворюються речовини, шкідливі для здоров’я людини.
 4. Звуковий тиск. Велика гучність при розриві піротехнічних виробів може викликати у глядачів відчуття дискомфорту або травмування органів слуху.
До найбільш небезпечної споживчої піротехнічної продукції слід віднести ракети!

Стабілізатори, які виконують у них роль направляючої частини, виготовлені з дерева. Через погодні умови, а іноді неякісну, не просушену деревину, яка деформується, виникає загроза під час застосування виробу. Крім того, при неправильному зберігання або простроченому терміну дії використання ракет є небезпечним: вони можуть повести себе непередбачено, змінити напрямок польоту.

Категорично забороняється:

 1. Розбирати, ремонтувати піротехнічні вироби, а також використовувати не за призначенням або в умовах, непередбачених експлуатаційною документацією.
 2. Запускати піротехнічні вироби з рук (крім хлопавок).
 3. Нахилятися над виробом під час запуску.
 4. Знаходитися після підпалу вогнепровідного шнуру (сповільнювача) у небезпечній зоні.
 5. Направляти або кидати піротехнічний виріб у бік людей, ударяти по них будь-якими предметами, тягти за гніт.
 6. Кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих з вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та проводити інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.
 7. Носити підготовлені до запуску піротехнічні вироби у кишенях одягу.
 8. Запускати піротехнічні вироби з видимими механічними пошкодженнями.
 9. Застосовувати до піротехнічних виробів великих механічних навантажень.
 10. Залишати побутові піротехнічні вироби без догляду, вжити заходів щодо безконтрольного доступу до них неповнолітніх дітей.
 11. Використовувати побутові піротехнічні вироби особам, які знаходяться у нетверезому стані.
 12. Використовувати піротехнічні вироби, які створюють світлові та шумові ефекти, на відстані ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд та будинків.
 13. Проводити запуск виробів при сильному вітрі.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому міськради застерігає:
Шановні громадяни, будьте уважнішими і обережнішими та завжди дотримуйтесь вищевказаних правил тому що необережне поводження з піротехнічними виробами може призвести до травматизму.