Головна Всі новини за 2013 рік листопад місяць

В турботах про потерпілих та інвалідів

Міжнародний день інвалідів

Дата публікації:29 листопада 2013 р.

3 грудня українське суспільство зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об’єднаних Націй. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента починаючи з 1993 року.

Звичайно, цей день не можна назвати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу  фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві.

Однією з основних задач  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від  нещасних випадків на  виробництві та професійних захворювань України є відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві  та відшкодування шкоди, заподіяної застрахованому ушкодженням його здоров'я. На ці цілі витрачаються  значні кошти з бюджету   Фонду.

 У відділенні виконавчої дирекції Фонду  м. Кривий Ріг   питаннями  відновлення здоров'я  та працездатності потерпілих на виробництві  опікуються  співробітники відділу медичного обслуговування. З 12 000 потерпілих, що знаходяться на обліку в відділенні,  5644  складають інваліди  внаслідок виробничих травм та професійних захворювань. Лише за 10 місяців 2013 року на медико-соціальні послуги потерпілим та інвалідам відділенням виконавчої дирекції Фонду в м. Кривий Ріг було витрачено більше    7 млн.  гривень в т.ч.:

-  на оплату лікування в стаціонарі     638тис. грн.;

-  на  придбання протезно-ортопедичних виробів – 462,8тис. грн.;

- на оплату медикаментів та виробів медичного призначення 4млн. 252 тис. грн..;

- на спеціальний медичний, постійний сторонній догляди та побутове обслуговування –2млн.001728 грн.;

- 510 інвалідам  були надані санаторно-курортні путівки для  відновлювального лікування  в санаторіях України загальною вартістю 5 млн. 378 тис. грн. Слід зазначити, що санаторно-курортні путівки та проїзд до санаторію та в зворотному напрямку  для  інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання –безкоштовні.

- 55 інвалідів та потерпілих на виробництві отримали лікування в реабілітаційних  відділеннях  санаторіїв.

Для потреб інвалідів з обмеженими можливостями пересування були отримані та видані 7 інвалідних колясок на загальну суму 70,65 тис. грн.

3 грудня 2013 року  11  інвалідам внаслідок виробничої травми і професійного захворювання м. Кривий Ріг будуть передані у безкоштовне користування автомобілі, придбані за кошти Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Будівлі відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Кривий Ріг та його філій облаштовані зручними пандусами.

Інваліди внаслідок виробничої травми та професійного захворювання, що знаходяться на обліку у відділенні  виконавчої дирекції Фонду м. Кривий Ріг, приймають активну участь в міжобласних  щорічних спортивних змаганнях інвалідів (Каледін М. К.), у складі збірної команди Дніпропетровської області прийняли участь (Васильєв   О. В. та  Волошина Т. Ю.) у першій Всеукраїнській спартакіаді серед інвалідів праці «Сила духу»     (м. Алушта АРК), організатором проведення якої є директор  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Акопян Валерій Григорович.

Працівники  Криворізького відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України і надалі будуть  максимально сприяти відновленню здоров'я та працездатності постраждалих на виробництві, інтеграції їх у суспільство.                      

Відділення  виконавчої  дирекції  Фонду  соціального  

страхування  від  нещасних випадків на  виробництві 

та професійних захворювань  в м. Кривому Розі