Головна Всі новини за 2013 рік листопад місяць

Обираємо "правильну" ялинку!

Поради споживачам як правильно вибрати ялинку

Дата публікації:29 листопада 2013 р.

Найулюбленішим, добрим і родинним святом, без сумніву, є Новий Рік! А символом цієї дивної та казкової події є новорічна красуня ялинка. Вона приносить в будинок відчуття свята, передчуття справжнього дива і очікування казки для всіх рідних і близьких! Тож вже зараз варто попіклуватися про незмінний атрибут свята – красуню-ялинку.

У магазинах і на ринках Кривого Рогу уже продається новорічна атрибутика. Незабаром почнеться торгівля і головним символом свята – ялинками.

Як правильно вибрати новорічну красуню?

По-перше, обов`язково слід звертати увагу на наявність бирки зі штрих-кодом, тільки прикріплений до стовбура чип свідчитиме про те, що ялинку зрубано законним шляхом. Електронний чип міститиме інформацію про висоту, сорт, якість та походження дерева. Пристрій кріпитимуть до стовбура перед рубкою.

По-друге, походження ялинки можна встановити зайшовши на сайт yalinka.info і в пошуковій системі вказати серію та номер бирки, якою промаркована новорічна ялинка. При легальній рубці ялинки, система видасть інформацію про місце і дату заготівлі, найменування підприємства, що здійснило заготівлю ялинок та його підпорядкованість. Якщо, пошукова система інформуватиме, що «бирка з таким номером не знайдена», то радимо не купувати таку ялинку, необхідно відразу звернутись до правоохоронних органів.

Порушники, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 за № 665, платитимуть штраф, розмір якого залежатиме від діаметра зрубаної ялини. Крім того, згідно ст. 65 «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка» Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують штраф у розмірі від 85 до170 грн., а посадові особи – від 119 до 204 грн. Крім того, підприємцям, які реалізовуватимуть незаконні ялинки, окрім штрафу загрожує кримінальна справа.

Штрафувати будуть не тільки підприємців, які продають незаконні ялинки, а й будь-якого громадянина, у якого виявлять хвойне дерево без чипа.

Встановлення державного контролю за легальністю походження новорічних ялинок та застосування електронного обліку має за мету – максимальне забезпечення реалізації новорічних ялинок законного походження.

Шановні мешканці міста, пам’ятайте, що купуючи ялинку з чипом, Ви отримуєте гарантію того, що це дерево вирубане легально й пройшло радіологічний контроль. Не варто купувати ялинку в місцях нелегального продажу, невідомого походження, без відповідного маркування (чипу), бо такі деревця можуть приховувати в собі «неприємні сюрпризи», особливо нести загрозу Вашому здоров’ю.

А для тих людей, які купуватимуть ялинки, порада одна: будьте уважні та обирайте легальні деревця, і новорічні свята пройдуть весело та не будуть зіпсовані зайвими неприємними сюрпризами.

Відділ з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому