Головна Всі новини за 2013 рік листопад місяць

Муніципальний проект «Найкраще – дітям» успішно діє та розвивається

Муніципальний проект «Найкраще – дітям»

Дата публікації:26 листопада 2013 р.

З метою впровадження додаткових заходів із соціального захисту сімей, в яких виховуються діти-інваліди та онкохворі діти, створення для них сприятливих умов у придбанні продовольчих та непродовольчих товарів, лікарських засобів, наданні послуг, враховуючи пропозиції окремих суб'єктів господарювання, які займаються діяльністю у сфері торгівлі, продажу лікарських засобів, щодо застосування в їх об’єктах соціального дисконту, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», виконком міської ради вирішив підтримати ініціативу запровадження муніципального проекту “Найкраще - дітям”.

Пріоритетним аспектом роботи виконкому міськради є піклування про сім’ї, в яких виховуються діти з особливими потребами – інваліди та онкохворі, сприяння в забезпеченні таких сімей належної життєдіяльності та соціальної стабільності. Одним із напрямків досягнення поставлених цілей є поліпшення їх торговельного та побутового обслуговування.

Муніципальний проект «Найкраще-дітям», запроваджений рішенням виконкому міської ради від 14.11.2007 №812,  направлений на впровадження додаткових заходів із соціального захисту сімей, в яких виховуються діти-інваліди та онкохворі діти.

Вже понад шість років міською владою підтримуються ініціативи суб’єктів господарювання, які у своїй господарській діяльності керуються принципами високої соціальної відповідальності та небайдужості до проблем громади міста. Так, підприємці – учасники проекту в підпорядкованих об’єктах бізнесу, де реалізуються медичні препарати, продовольчі та непродовольчі товари, надаються побутові послуги, послуги спорту, ресторанного господарства надають дисконтну знижку до 25% сім’ям, в яких виховуються діти – інваліди та онкохворі діти.

Муніципальний проект «Найкраще-дітям» започатковано  19 суб’єктами господарювання. Поступово, чисельність учасників зростала. Так, на сьогоднішній день міською радою прийнято 16 рішень, якими значно розширено коло учасників проекту. Як наслідок дисконтні знижки від 5 до 25% на товари та послуги надають 80 суб’єктів господарювання у понад 200 підпорядкованих їм об’єктах бізнесу. Структура проекту  також значно розширилася.

Суб’єктами господарювання сфери побутового обслуговування було враховано пропозиції споживачів проекту щодо розширення кола учасників. На сьогоднішній день, дисконтні знижки надаються у спортивно – розважальних комплексах, перукарнях, фотосалонах, майстернях з ремонту взуття та одягу, побутової техніки з виготовлення ключів, пунктах хімічного чищення речей. Всього у проекті задіяно майже 40 об’єктів побуту (21,6%), якими керують 32 суб’єкта господарювання. 

Досить чисельним є сегмент учасників, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі. Так, у проекті приймають участь 33 суб’єкта господарювання із підпорядкованими їм 30 продовольчими та 60 непродовольчими об’єктами торгівлі, що у загальній кількості становить 14,4% та 31,1% відповідно.

Слід зауважити, що соціальна активність підприємців у 2013 році значно зросла, порівняно з попереднім роком. Так, з початку 2013 року до кола учасників муніципального проекту «Найкраще - дітям» виявили ініціативу приєднатися 7 суб’єктів господарювання із підпорядкованими їм 7 об’єктами серед яких 2 об’єкта торгівлі, 1 – ресторанного господарства, 3 – з побутового обслуговування та 1 аптека. 

З метою постійного моніторингу стану задоволення потреб споживачів проекту, відповідно до рішення виконкому міської ради від 11.09.2013 №293 «Про учасників муніципального проекту «Найкраще - дітям», протягом вересня-жовтня проведено анкетування серед користувачів проекту. У дослідженні прийняли участь понад 70% отримувачів карток. Було виявлено, що сім’ї постійно користуються послугами суб’єктів господарювання в рамках проекту, зокрема, щоденно - 30% опитуваних, ще стільки ж використовують дисконтні картки щотижнево.

За період дії муніципального проекту «Найкраще-дітям» сім’ям, в яких  виховуються діти-інваліди та онкохворі діти, видано майже 3500 соціальних карток. Суб’єктами господарювання надано знижок на товари та послуги на загальну суму майже 2 млн грн., у тому числі за 2013 рік – майже 200 тис. грн.

Позитивний досвід виконкому Криворізької міської ради представлено, як кращу практику до Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні».

Запрошуємо всіх зацікавлених суб’єктів господарювання, які виявили бажання приєднатися до кола учасників проекту та зробити особистий соціальний внесок сім’ям, в яких виховуються діти – інваліди та онкохворі діти.

Для отримання інформації щодо порядку вступу до кола учасників проекту Ви можете звернутися за телефонами 92-13-76 або 74-33-26.