Головна Всі новини за 2013 рік листопад місяць

Пропонуєш роботу - забезпеч безпечні умови праці

Пропонуєш роботу - забезпеч безпечні умови праці

Дата публікації:5 листопада 2013 р.

Таким повинно бути гасло кожного роботодавця. Поки що, на жаль, не завжди буває так. Нерідко керівник, особливо приватного підприємства, намагається залучити працівників на «тіньових умовах» або некваліфікованих працівників і навіть випадкових людей. Це дозволяє, отримувати прибуток, запобігти особистих витрат на створення відповідних умов праці і відповідальності за людину у випадку втрати ним здоров’я, а то й життя на виробництві. Нещасний випадок на виробництві-це не що інше, як ланка непомічених вчасно керівником порушень. Адже уберегтися від травми на робочому місці можливо тільки керуючись напрацюваннями з основ безпеки і охорони праці, тобто жартувати з вимогами законодавства з питань охорони праці – це означає випустити з поля зору те або інше питання ризику, який може стати причиною трагедії.
Адже тільки висококваліфікований працівник, що чітко знає вимоги нормативних актів з охорони праці, об’єктивно може оцінити загрозу аварійної ситуації. Тому підготовка і навчання працівників – питання, без рішення якого, надійної і безпечної роботи підприємства домогтися неможливо. У цих питаннях відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків і профзахворювань України займає чітку позицію. У полі зору завжди знаходяться питання навчання і перевірка знань працівників підприємств. Щорічно за рахунок коштів Фонду проводиться навчання працівників служб охорони праці підприємств.
Забезпечення безпеки і гідних умов праці сьогодні повинно виходити на перший план. Тому одним із пріоритетних направлень в роботі відділення Фонду є профілактика нещасних випадків на виробництві і профзахворювань, направлена на збереження здоров»я, а інколи і життя працівників.
Безпека працівників-один із ключових факторів трудових відносин, оскільки упевненість працівника у своїй безпеці і захищеності у непередбачених обставинах є самим головним, що визначає його відповідальне відношення до роботи і позитивно впливає на продуктивність праці.
Організація безпечних умов праці, виконання вимог нормативно-правової бази в області охорони праці, удосконалення системи управління охороною праці - ось коло головних питань, рішення яких дає можливість керівнику рішуче дивитися в майбутнє, будувати перспективи успішного розвитку виробництва, підвищувати культуру безпеки і виробництва.
Збереження здоров’я і життя людей є основною метою для керівника підприємства. Саме з цієї позиції роботодавець повинен розуміти, що фінансування безпеки і захищеності працівників передбачає не стільки соціальні аспекти, скільки захист підприємства від збитків і недоотримання можливого прибутку із-за аварій і простоїв, хвороби працівників.


Служба страхових експертів з охорони праці відділення виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на
виробництві та профзахворювань України в м. Кривому Розі