Головна Всі новини за 2021 рік листопад місяць

1520: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ

1520: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ

Дата публікації:24 листопада 2021 р.

  • Чи є газові та твердопаливні котли для опалювання стаці-онарними джерелами викидів забруднюючих речовин?

 

Відповідно до Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, яка  затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 10.02.1995 №7 визначено, що  стаціонарне джерело забруднення атмосферного повітря це підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу. Таким чином, газові та твердопаливні котли є стаціонарними джерелами забруднення атмосферного повітря.

 

  • Які дозвільні документи необхідні суб’єкту господарювання для експлуатації газового чи твердопаливного котла для опалення виробничого або адміністративного приміщення?

 

Згідно з чинним природоохоронним законодавством України для експлуатації газових та твердопаливних котлів необхідно:

- в залежності від потужності котлів розробити матеріали оцінки впливу на навколишнє середовище (ст. 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 23 Закону України «Про охорону атмосферного повітря») або здійснити оцінку впливу на довкілля (Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»);

- отримати висновок санітарно-гігієнічної експертизи (ст.25 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»);

- отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 №302 «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, які отримали такі дозволи»).

 

  • Чи передбачена сплата екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в повітря від газових або твердопаливних котлів?

Статтею 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та ст.240 Податкового кодексу України визначено, що підприємства, установи, організації та громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря зобов’язані своєчасно і в повному обсязі сплачувати екологічний податок.

Ставки екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та порядок його обчислення визначені ст. 243 та ст.249 Податкового кодексу України.

 

  • Чи передбачена відповідальність за порушення правил експлуатації котлів?

Здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без дозволу на викиди є порушенням вимог ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», що тягне за собою адміністративну відповідальність суб’єкта господарювання.

Дозвіл на викиди повинні мати підприємства, установи, організації та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності. Ця норма закону не розпов-сюджується на громадян, які використовують індивідуальне опалювальне обладнання для власних житлових будинків та квартир.

Разом з цим, слід зазначити, що згідно ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» громадяни України зобов`язані здійснювати діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, інших екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів, не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб`єктів.

Коментує начальник відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих  технологій  виконкому Криворізької міської  ради Оксана Котунова.

 

  • Як можна отримати відшкодування вартості кредиту від міста по Програмі «ЕНЕРГОДІМ»?

Рішенням виконкому міської ради від 14.04.2021 №182 затверджено Порядок відшкодування витрат за кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельним кооперативам на впровадження енергоефективних заходів у житловій сфері в новій редакції.

Цей Порядок визначає процедуру та механізми використання коштів, передбачених у бюджеті міської Криворізької міської територіальної громади в рамках виконання міської програми відшкодування витрат за кредитами.

З актуальною редакцією Порядку відшкодування витрат за кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельним кооперативам на впровадження енергоефективних заходів у житловій сфері можна ознайомитись за посиланням: https://so.kr.gov.ua/ua/treezas_so/pg/5142577777_d2/.

 

 

ОСББ може отримати безкоштовну консультацію від регіонального радника Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC, які супроводжують ОСББ на всіх етапах участі у Програмі Фонду, а також може запросити регіонального радника до будинку й отримати цілий комплекс консультацій ще до проведення попереднього енергоаудиту будинку.

 Консультацію можливо отримати за номером: +38 044 222 9590 або у  регіонального радника у Дніпропетровській області: Наталія Арінічева   (e-mail: ab050968ans@gmail.com;  тел. (066) 495-18-88).

Також ОСББ може отримати консультацію в частині умов та порядку участі в міській програмі відшкодування вартості кредиту від спеціалістів відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому міської ради за телефоном: (056) 493 08 40.

 

  • Які банки є партнерами  Програми «ЕНЕРГОДІМ»?

ОСББ можуть подавати заявки для участі в програмі «Енергодім» через відділення банків-партнерів. Наразі банками-партнерами Фонду в межах програми «Енергодім» є – АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Ощадбанк» та АТ «КРЕДОБАНК».

 

  • Де можна знайти сертифікованого енергоаудитора?

         ОСББ самостійно обирає енергетичного аудитора відповідно до Вимог Фонду. Під час вибору енергоаудитора варто звернути увагу на практичний досвід фахівців та на регіон діяльності.

         Обрати енергоаудитора можна в базі даних аудиторів на офіційному сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України за посиланням: https://saee.gov.ua/uk/content/energy-auditors-attestation.