Головна Всі новини за 2021 рік травень місяць

Чи потрібна присутність батьків при оформленні першого паспорта у вигляді ID-картки дитині?

Чи потрібна присутність батьків при оформленні першого паспорта у вигляді ID-картки дитині?

Дата публікації:18 травня 2021 р.

На «гарячу» лінію Центру «Віза» дуже часто звертаються громадяни з  питанням: чи потрібна присутність батьків, або одного з них, при оформленні першого паспорта громадянина України у вигляді ID-картки дитині? Відповідаємо: дитина, яка досягла 14-річного віку, відповідно до чинного законодавства подає документи особисто, але це значна подія у житті дитини, тому присутність та підтримка батьків є важливою. І ось чому:

ПІДПИС

У 14 років юні замовники ставлять підпис у своєму паспорті. Для дитини це важливо – батьки мають підказати можливі варіанти підпису, якщо дитина до цього часу остаточно не визначилась.

 ПЕРЕВІРКА даних у заяві-анкеті

           Під час оформлення ID-картки діти власним підписом засвідчують правильність особистих даних, внесених до заяви-анкети. У разі помилки, саме на етапі перевірки заяви можна внести необхідні уточнення.

 ТРАНСЛІТЕРАЦІЯ прізвища та імені

На ID-картці прізвище та ім'я також відображається латинськими літерами. Програма формує "переклад" автоматично, відповідно до затвердженої Таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею (переглянути можливо за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-п). Але заявникам надається право й на інше написання. При оформленні першої ID-картки це можливо, зокрема, на підставі раніше виданих документів дитини або документів батьків.

Отримання першого паспорта  приємна, радісна і відповідальна подія в житті наших дітей. І саме головне, якими б дорослими себе не вважали 14-річні діти, насправді  вони дуже потребують батьківської підтримки у відповідальних життєвих ситуаціях.

Запрошуємо оформити сучасний паспорт у вигляді ID-картки у паспортних офісах Центру «Віза» та нагадуємо, що у період карантину оформити паспорт громадянина України у вигляді ID-картки можливо незалежно від місця реєстрації (якщо особа зареєстрована у Кривому Розі, а перебуває у іншому місці, то вона має право звернутися до відділу ДМС України або ЦНАПу за місцем перебування).

 

МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС! 

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: 
viza@kr.gov.ua,

                                                                                                http://viza.kr.gov.ua/