Головна Всі новини за 2021 рік квітень місяць

Змінили прізвище – змініть і паспорт! У Центрі «Віза» це зручно

Змінили прізвище – змініть і паспорт! У Центрі «Віза» це зручно

Дата публікації:13 квітня 2021 р.

Кожен громадянин України має право змінити своє прізвище. Якщо громадянину виповнилося 16 років – він може зробити це за власним бажанням, незалежно від дорослих. Дітям від 14 років потрібен дозвіл обох батьків або офіційного опікуна. Вагомим приводом для зміни прізвища є вступ в шлюб або його розірвання.

Центр «Віза» інформує, що зміна прізвища тягне за собою ряд обов'язкових правових наслідків, і в першу чергу це стосується необхідності обміну паспорта громадянина України. Відповідно до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Українівідведений термін для обміну паспорта - один місяць.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» у період карантину перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг зупиняється з дня оголошення карантину. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення. Тобто, у період дії карантину  жодні адміністративні заходи впливу у зв’язку з несвоєчасним обміном паспорта громадянина України не застосовуються.

Обміняти паспорт на новий можна у паспортних офісах Центру «Віза». Для цього потрібно надати наступні оригінали документів:

 паспорт громадянина України, що підлягає обміну;

 реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);

 документи, що підтверджують зміну прізвища (свідоцтво про шлюб або розірвання шлюбу, свідоцтво про зміну імені);

 документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, роздрукована квитанція з програмного продукту «check» або інформація (код квитанції) про сплату збору в будь-якій формі.

Вартість нового паспорта громадянина України залежно від терміну оформлення становить:

 20 робочих днів – 363 грн;

 10 робочих днів – 489 грн.

Звертаємо увагу, що під час карантину послуги з оформлення (обміну) паспорта громадянина України можна отримати за місцем звернення, тобто, особа  має право звернутися до будь якого Центру надання адміністративних послуг або територіального підрозділу Державної міграційної служби України.

Запрошуємо Вас до паспортних офісів Центру «Віза» та нагадуємо, що прийом замовників послуг у Центрі «Віза» здійснюється виключно за попередньою реєстрацією до електронної черги, яку можна здійснити: 

-на вебпорталі Центру «Віза» за посиланнямhttp://viza.kr.gov.ua

- скориставшись QR-кодами:

 мобільного застосунку  «Попередня реєстрація» 

 

 

 

 

 

попередньої реєстрації через вебпортал Центру «Віза»

 

 

 

 

МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС! 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: 
viza@kr.gov.ua,

  http://viza.kr.gov.ua/