Головна Всі новини за 2021 рік квітень місяць

ЗАПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ 1520

ЗАПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ 1520

Дата публікації:8 квітня 2021 р.

Відбулися анонсовані цього тижня  прямі ефіри у Контакт-центрі 1520. Наші фахівці вкотре відповіли на хвилюючі питання криворіжців.  Пропонуємо ознайомитись з відповідями на ці питання, будемо раді якщо наша інформація стане Вам у нагоді.

            05 квітня 2021 року у Контакт-центрі 1520 онлайн-консультацію надавала головний спеціаліст департаменту освіти і науки ВІКТОРІЯ ПОЛЯКОВА. Питали про таке.

 • Про особливості:

ДПА у випускних 4, 9, 11-х класах ЗЗСО міста.

           Наказом Міністерства освіти і науки України від 03 березня 2021 року №273 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2020/2021 навчальному році» учнів 4-х та 9-х класів звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

              У документах про освіту учнів, звільнених від державної підсумкової атестації, буде зроблено запис «звільнений(а)».

              Таке рішення сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19, – вважають у Міністерстві освіти і науки України.

 • Організації проведення пробного ЗНО (10.04.2021).

10 квітня 2021 року відбудуться пробне ЗНО з одного предмету із переліку запропонованих: української мови, української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької та французької мов.

           У місті створено 13 пунктів пробного тестування для 2523 зареєстрованих осіб. З метою дотримання протиепідемічних заходів та створення належних умов для проведення процедури ЗНО Дніпропетровським регіональним центром оцінювання якості освіти (надалі – ДРЦОЯО) усі пункти у повному обсязі забезпечено необхідними індивідуальними засобами захисту та дезінфікуючими засобами.

            Особливістю пробного ЗНО цього року є те, що кожний бажаючий міг вибрати лише один предмет. Акцентуємо увагу, що за бажанням на сторінці ДРЦОЯО можна завантажити відповіді з інших предметів. Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року.

            Більш детальну інформацію про пробне ЗНО-2021 розміщено на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти (http://www.dneprtest.dp.ua/).

 • Організації проведення основної сесії 2021 року (21.05 – 15.06.2021).

            Основна сесія ЗНО відбудеться незалежно від рівня епідситуації з 21.05.2021 по 15.06.2021 з дванадцяти предметів. Запрошення-перепустки, у яких буде зазначено час і місце проведення тестування учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок до 30 квітня 2021 року. Результати надійдуть до учасників до кінця червня 2021 року.

             У разі, якщо учасник з об’єктивних причин не зможе взяти участь в основній сесії, буде можливість зареєструватися та взяти участь у додатковій сесії (з 26.06 – 16.07.2021). Результати додаткової сесії будуть відомі до 23.07.2021.

 З начальником управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради ИРИНОЮ РИЖКОВОЮ  обговорювалися наступні  питання.

 • Фінансова допомога бізнесу та найманим працівникам у зв’язку з посиленням карантину.

          30 березня 2021 року прийнято Закон «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених  з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яким запроваджено надання підтримки  фізичним особам-підприємцям, працівникам  підприємств, які страждають через карантинні обмеження у «червоних» зонах.

         Компенсації у 8 000 грн. оформлюватимуться через портал «Дія»  та відповідний мобільний застосунок. Закон передбачає не тільки означену грошову допомогу, а й додаткові виплати з місцевих бюджетів. Закон дає можливість місцевій владі підтримати бізнес у розмірі, який визначать конкретні місцеві ради.

 • Через портал «Дія» гарантовану допомогу з 8 000 грн зможуть отримати:

Наймані працівники юридичних осіб або ФО-Пів, якщо: основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів; організація, у якій працює працівник, нарахувала ЄСВ за попередній квартал перед запровадженням карантину; середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 000 грн на місяць, найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.

ФО-Пи, якщо: зареєстровані понад 3 місяці; сплатили ЄСВ не менше, ніж за 6 місяців у 2020 році; не є одночасно найманим працівником; основний КВЕД його бізнесу віднесено до тих видів діяльності, стосовно яких вжито карантинних обмежень.

        Термін подачі заяви на виплату допомоги — впродовж 30 днів із дня запровадження на території регіону додаткових обмежувальних протиепідеміологічних заходів. Законом установлено, що допомога застрахованим особам у 2021 році надається одноразово.  

        З набранням чинності означеного закону протягом 10 днів Кабінет Міністрів  України має ухвалити необхідні нормативно-правові акти  для  його виконання.  

 • Як місцева влада буде проводити з 27 квітня 2021 року перевірки дотримання трудового законодавства?

          27.04.2021 року набере  чинності Закон №1320, яким реалізована чергова спроба позбавити бізнес від надмірного тиску контролюючих органів. Проте слід врахувати, що зміни щодо перешкод та недопуски до перевірки не позбавили роботодавців від штрафів.

      Згідно з Законом України від 04.03.2021 №1320 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо  запобігання надмірному  тиску на суб'єктів  господарювання»  органи місцевого самоврядування можуть виступати з ініціативою щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також стосовно фізичних осіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників, шляхом подання посадовими особами органів місцевого самоврядування відповідного звернення з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади.

 • Чи сплачується акцизний податок за продаж алкогольних коктейлів?

Згідно з ст. 212 Податкового Кодексу України платником акцизного податку є особа – суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

         Реалізація суб'єктами господарювання підакцизних товарів – продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, зокрема на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування.  Коктейлі, виготовлені з використанням алкогольних напоїв, якщо вміст спирту етилового в таких коктейлях перевищує 0,5% об'ємних одиниць, підпадають під визначення алкогольних напоїв.

          Продаж зазначених коктейлів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми  розрахунків, зокрема на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування, є операціями з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Такі операції є об'єктом оподаткування акцизним податком.

       Ставка акцизного податку з обсягів реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі, зокрема алкогольних напоїв, становить 5%. Цей податок суб’єктами господарювання сплачується до місцевого бюджету.

 • Відповідальність роботодавців за порушення в оплаті праці?

         На сьогодні законодавством передбачено 5 видів відповідальності за порушення трудового занодавства та оплати працідисциплінарна, матеріальнаадміністра-тивнафінансова та кримінальна. При цьому такі види відповідальності будуть застосовуватися незалежно один від одного. На підставі результатів перевірки Держпраці посадових осіб може бути притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності, а саме підприємство — до фінансової відповідальності.

           Затримка у виплаті заробітної плати, а також невиконання мінімальних гарантій, встановлених законодавством, передбачають окремі штрафи за ст. 265 Кодексу Законів про Працю.

        Фінансова відповідальність застосовується у разі:

-          фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

-          оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

-          виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ;

-           виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та інше.

Директор департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради ІНЕСА БЛАГУН  проінформувала мешканців з наступних питань:

 • Чи буде у цьому році виплачуватися допомога від міста ветеранам війни до 9 травня?

У цьому році, як і у минулому, планується виплата допомоги до 9 травня ветеранам, які безпосередньо приймали участь у Другій світовій війні, у розмірі 5 тис. грн, та особам, які прирівняні до ветеранів Другої світової війни –   3 тис. грн.

 • Моїй бабусі 83 роки і вона потребує постійного догляду. Я зареєстрована у м. Кривому Розі, а бабуся у Софіївському районі. Чи можу я звернутися до управління соцзахисту за призначенням допомоги на догляд за бабусею?

            Ви можете звернутися за визначенням права на призначення компенсації за догляд фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі. Вказана компенсація призначається особам із числа членів сім’ї, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Компенсація призначається за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги.

У наведеному випадку за призначенням компенсації необхідно звертатися до управління соцзахисту за місцем проживання бабусі.

 • Ще на початку березня  надав документи на отримання 1000 грн на теплопостачання. Ще й досі кошти не отримав, коли їх очікувати?

На сьогодні прийнято понад 130 тис. заяв для надання часткової компенсації. З метою запобігання надмірного навантаження на бюджет міста, забезпечення виплат інших видів матеріальної допомоги (їх тільки по програмі соціального захисту налічується понад 50), компенсація виплачується рівномірно протягом року в межах доведених планових асигнувань. Компенсацію отримали 6 тис. заявників, на квітень готується проєкт рішення про надання компенсації майже 14,5 тис. заявникам. Незважаючи на економічні та фінансові складнощі, компенсацію виплатять упродовж 2021 року всім, хто надав чи ще наддасть документи. Ще раз нагадуємо, що документи на 2021 рік приймаються до 1 грудня 2021 року.