Головна Всі новини за 2021 рік січень місяць

ЗАПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ 1520.

ЗАПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ 1520.

Дата публікації:22 січня 2021 р.

Продовжуємо фахові онлайн-консультації посадовців виконкому Криворізької міської ради у Контакт-центрі 1520. В  період з 18 по 21 січня  було надано відповіді з питань: захисту прав споживачів; житлової політики; сім’ї, молоді та спорту; взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи.

 До в.о. начальника відділу захисту прав споживачів Валентини Юрченко звернулися за допомогою з питань:

 • Що робити споживачу якщо придбаний товар виявився неякісним?

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про захист прав споживачів” передбачені такі права споживача (покупця):

У разі виявлення  протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:

1) пропорційного зменшення ціни;

2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк; 3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Для реалізації свого права Вам необхідно звернутись до продавця письмово з вимогою про усунення вказаного недоліку.

Заява складається у двох примірниках, один залишається у продавця, другий - у покупця. На другому примірнику робиться відмітка продавцем про дату отримання та ставиться П.І.Б. та  підпис уповноваженої особи (реєстрація заяви).

 • Який строк усунення недоліків?

При пред'явленні споживачем вимоги про безоплатне усунення недоліків товару вони повинні бути усунуті протягом чотирнадцяти днів з дати його пред'явлення або за згодою сторін в інший строк.

 • Якщо в товарі виявився істотний недолік, які права є у споживача?

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи,  споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

На цьому тижні  відбулося  значне зниження зовнішньої температури повітря та  встановилася морозна погода. Тому, для мешканців нашого міста, актуальними,  як ніколи, стали питання по Програмі «Теплий дім». На них відповідала начальник управління житлової політики та природних монополій департаменту розвитку інфраструктури міста Світлана Сереженко.

 

 • 1. Як прийняти участь у конкурсі «Теплий дім»?

До участі в конкурсі запрошуються управителі.

Також для прийняття участі у конкурсі співвласники - мешканці багатоквартирних будинків на загальних зборах вирішують питання щодо уповноваження для участі конкурсанта -  управителя; особи від житлового будинку під час укладання договору на виконання заходів з енергозбереження; визначають розмір співфінансування за рахунок співвласників  та  обирають  вид  робіт з енергозбереження.

Конкурсантами (управителями) готуються та подаються конкурсній комісії пропозиції  до департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради комплект документів.

Обов'язковою  умовою конкурсу є співфінансування, це внесок конкурсанта на реалізацію проекту, отриманий від співвласників будинку на реалізацію заходів з енергозбереження, у тому числі  оплата співвласниками  виготовлення проектно-кошторисної документації та комплексної державної експертизи (у разі виконання капітального виду ремонтних робіт).

З будь-яких детальних роз’яснень, консультацій та  необхідних документів щодо участі у конкурсі рекомендовано звертатись до управителя який надає послуги з управлінням будинком.

 

 • 2. Які заходи з енергозбереження в багатоквартирних будинках  можливо виконати  взявши участь у конкурсі?

Заходи з енергозбереження в багатоквартирних будинках, які передбачені Програмою:

- ремонт та ізоляція внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення;

- заміна вікон і дверей у місцях  загального  користування;        

 - утеплення стін будинків та підвальних приміщень;

- виконання капітальних ремонтів міжпанельних швів, покрівель з їх утепленням;

- модернізація систем електропостачання багатоквартирного будинку із заміною електрощитових і внутрішньої електропроводки.

 

 • 3. Як проводиться оцінювання конкурсних пропозицій?

Оцінювання проводяться за бальною системою. Максимальна кількість балів – 100, яка складається:

- мінімальний розмір заборгованості за житлово-комунальні послуги в перерахунку на 1мзагальної площі – до 50 балів;

- найбільший розмір співфінансування від співвласників багатоквартирного будинку на заходи з енергозбереження,  розрахований  на  1 мплощі квартир та нежитлових приміщень будинку – до 50 балів.

Крім того, Світлана Сереженко звернула увагу на те, що у Кривому Розі діє Програма підтримки  об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, в рамках якої виконуються капітальні ремонти покрівлі, систем централізованого опалення, мереж електропостачання, водопостачання, міжпанельних швів, посилення несучої спроможності конструктивних елементів, тощо.

З 2020 року запроваджено додатково фінансування робіт на виконання капітального ремонту ліфтів.

Програмою підтримки ОСББ передбачено співфінансування ОСББ, а саме: у відборі за критеріями співфінансування ОСББ є одним з критеріїв оцінювання, а саме, чим вище співфінансування ОСББ, тим вище бал. Максимальна кількість балів по цьому критерію складає до 40 балів.

За поданим зверненням співфінансування на капітальний ремонт ОСББ складає   8 грн. на  1 м2 загальної площі житлових та нежитлових приміщень будинку.

На виконання капітального ремонту ліфтів співфінансування складає:

95% від загальної вартості проєкту – кошти міського бюджету, решта 5% – кошти об’єднання.

При наступних ремонтах ліфтів, які будуть виконуватися у житловому будинку співфінансування буде складати:

- 70% від загальної вартості проєкту – кошти міського бюджету, решта 30% – кошти об’єднання.

Цікавили мешканців й питання  пільгового оздоровлення дітей, виплати матеріальної допомоги багатодітним сім’ям міста, куди звернутися у разі вчинення домашнього насильства та інші. Надала розяснення з цих питань директор департаменту справах  сім’ї, молоді та спорту Світлана Лавренко.

 

 • Яка категорія дітей має право на пільгове оздоровлення?

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» до дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки відносяться: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях; діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах; діти з інвалідністю; діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; діти з багатодітних сімей; діти з малозабезпечених сімей; діти, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі діти журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків; діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи; діти, які перебувають на диспансерному обліку; талановиті та обдаровані діти - переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій; діти - учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд.

 •         Чи продовжено в цьому році виплата матеріальної допомоги багатодітним сім’ям міста?

Матеріальна допомога надається багатодітним сім’ям міста та багатодітним сім’ям, що складаються з  внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з окупованої території та із зони проведення антитерористичної операції на сході України й операції об’єднаних сил у Донецькій і Луганській областях і взяті на облік в управліннях праці та соціального захисту населення виконкомів районних у місті рад.

Допомога нараховується лише на дітей, місцем реєстрації яких є Кривий Ріг.

Для отримання матеріальної допомоги одному з батьків необхідно звернутися до відділів у справах сім’ї і молоді виконкомів районних у місті рад з особистою заявою на ім’я міського голови;

- письмовою згодою на збір та обробку персональних даних, необхідних для призначення матеріальної допомоги, а також пред’явити:

 - паспорт одного з батьків багатодітної сім’ї;

 - довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки та мають відмітку в паспорті про відмову від прийняття такого номера);

  - посвідчення батьків багатодітної сім’ї;

 - свідоцтва про народження дітей.

У разі звернення за матеріальною допомогою внутрішньо переміщеної особи, до пакета документів додається копія довідки встановленого зразка, яка підтверджує статус.

Матеріальна допомога виплачується 1 раз протягом року, тому документи від сімей приймаються до 01 грудня 2021 року.

Матеріальна допомога виплачується через банківські установи.

 • Куди можна звернутись у разі вчиненні домашнього насильства?

У разі вчинення домашнього насильства постраждала особа може звернутись до відділів поліції, або за номером 102, зателефонувати до мобільної бригади соціально-психологічної допомоги (0633383872, 0993666344), до центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді (0973577100) та до комітетів відділів у справах сім`ї і молоді виконкомів районних у місті рад.

Для безпечного місця перебування постраждалої особи, за направленням мобільної бригади жінку або жінку з дітьми можуть розмістити у Комунальному закладі «Кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства в сім`ї, «З надією в майбутнє» Криворізької міської ради».

 • Яким чином місто підтримує кращих Криворізьких спортсменів  та їх тренерів?

З метою підтримки кращих спортсменів і тренерів, стимулювання їх за успішні виступи на міжнародних та всеукраїнських змаганнях в жовтні 2016 року Криворізька міська рада прийняла    рішення від  26.10.2016 № 1064  "Про призначення щорічних стипендій для провідних спортсменів і тренерів м. Кривого Рогу". За підсумками 2020 року 102 чоловіка отримали щорічні стипендії, з яких 60 спортсменів та 42 їх тренерів на загальну суму  900,0 тис. грн. Майже щорічно департаментом, за пропозиціями спортивної громади міста, вносяться зміни та доповнення в Положення. Так у 2021 році планується надавати стипендію спортсменам та їх тренерам за призові місця у фіналах Кубків світу, Європи і перше місце у фіналі Кубку України. Також надавати стипендію спортсменам та їх тренерам, з олімпійських видів спорту з 15 років.

Також крім стипендій за підсумками 2020 року з 200 лауреатів відзнаки міського голови для обдарованих дітей і молоді в номінації «За спортивні досягнення» отримали 56 вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спортивних клубів міста.

 • Які заходи проводилися в місті щодо розбудови спортивної  інфраструктури в 2020 році?

Треба зазначити, що спортивні споруди міста в основному були збудовані в 70-х роках минулого тисячоліття, а тому починаючи з 2011 року за рахунок міського бюджету проводяться планові капітальні та поточні ремонти.

Так тільки у 2020 році завершено капітальний ремонт 50-ти метрового плавального басейну Палацу водних видів спорту та зал спортивної акробатики Комунального позашкільного навчального закладу "Дитячо-юнацька спортивна школа №1" Криворізької міської ради.    Також було реконструйовано - футбольний майданчик з улаштуванням синтетичного покриття (штучна трава) в ДЮСШ №2.

Завдяки бюджетним коштам конкурсу "Громадський бюджет - 2020", плідній співпраці міської влади, депутатського корпусу та бізнесу в рамках партнерства в місті збудовано 4 спортивних майданчиків, а саме:

- спортивний майданчик з нестандартним тренажерним обладнанням для занять воркаут  по вул. Нєдєліна, 25;

- тенісний корт з улаштуванням синтетичного покриття (штучна трава)  по  вул. Незалежності України (сквер між маг."Варус" та КЗШ №130);

- футбольний майданчик з синтетичним покриттям (штучна трава)  біля    КЗШ № 72 за адресою вул. Мануйлова, 8 ( 40м х 20м);

- футбольний майданчик з синтетичним покриттям (штучна трава)  біля   КЗШ № 113 за адресою вул. Курчатова, 39А (40м х 20м).

Реконструйовано спортивний майданчик у майданчик з нестандартним тренажерним обладнанням для занять Воркаут по б-ру. Європейський, 16.

У період новорічних свят цікавили криворіжців питання: Яка відповідальність за порушення правил дотримання тиші в громадських місцях та як діяти в такій ситуації?  Що робити у разі виникнення конфліктної ситуації з сусідами? Зазначені питання більш детально освітлено в режимі онлайн консультацій  в.о. начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату міської ради і виконкому Юрієм Діхтяром.      

 • Яка відповідальність за порушення правил дотримання тиші в громадських місцях та як діяти в такій ситуації? 

Дане питання регулюється такою нормативною базою:

-          Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму»;

-          Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;

-          Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року №463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови»;

-          Постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року №839 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів»;

-          Кодексом України про адміністративні правопорушення (стст. 182, 1956).

В свою чергу, з метою недопущення перевищення рівнів шуму у сфері життєдіяльності громадян, недотримання яких створює загрозу здоров’ю й життю людини та майбутніх поколінь, Криворізькою міською радою прийнято рішення від 28.03.2018 №2564 «Про затвердження Правил дотримання тиші в громадських місцях на території міста Кривого Рогу» яке є обов’язковим для виконання всіма суб’єктами господарювання та громадянами міста.

На території м. Кривого Рогу забороняється:

•          гучний спів, викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів і феєрверків у нічний час на захищених об'єктах (без погодження);

•          проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, у робочі дні з 21.00 до 8.00 години, а у святкові та неробочі дні – цілодобово;

•          використання з потужністю, що перевищує санітарні норми, допустимі для відповідного часу доби, та призводить до порушення тиші, засобів теле-, радіомовлення, звуковідтворювальної апаратури, пристроїв для підсилення звуку, у тому числі встановлених на транспортних засобах, об’єктах дрібнороздрібної торгівлі (кіосках, павільйонах, лотках), майданчиках для сезонного розміщення додаткових столиків на   відкритому   повітрі,   у   окремо   розміщених   літніх   кафе,  на танцювальних майданчиках;

•          користування установленою радіоапаратурою на балконах, лоджіях, відкритих вікнах і сходах будинків, будівель і споруд та інших місцях з потужністю, що перевищує санітарні норми, установлені для відповідного часу доби;

•          подача автомобільних сигналів упродовж доби, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді;                                                 

•          перевищення допустимих рівнів шуму від роботи автомобілів та їх обладнання під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт і паркування транспорту на захищених об’єктах.

Додатково повідомляємо, що допустимі рівні шуму передбачені  Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року №463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови».

При необхідності проведення ремонтних робіт власник або орендар приміщень зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про їх початок та закінчення. За згоди мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.

Проведення салютів і феєрверків у нічний час можливе лише за погодженням з виконкомом районної в місті ради, на території якого проводиться захід. Виконавець не пізніше десяти робочих днів до проведення заходу повинен надати письмову заяву, у якій зазначає дату, місце та час проведення салюту, феєрверку і підставу його проведення. Виконком районної в місті ради розглядає заяву та протягом п’яти робочих днів погоджує або відмовляє в погодженні салюту, феєрверку, про що повідомляє заявника.

Відповідальність за порушення:

-   порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів передбачена ст. 1956 КУпАП. Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу від тридцяти п'яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті - тягнуть за собою накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів;

-      вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях передбачена ст. 182 КУпАП. Відповідальність тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян — суб’єктів господарської діяльності — від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 • 2. Що робити у разі виникнення конфліктної ситуації з сусідами?

Згідно з ст. 1, 2 Закону України «Про національну поліцію» від 02 липня 2015 року №580-VIII (далі – Закон N580-VIII) забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку здійснюється Національною поліцією України (далі – поліція).

У відповідності до вищезазначеного закону поліція відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події; здійснює досудове розслідування кримінальних правопорушень у межах визначеної підслідності.

Тому у разі порушення громадського порядку чи конфліктної ситуації потрібно звертатися до підрозділів Національної поліції України за телефоном гарячої лінії «102» або до чергових частин відділень по місту Кривий Ріг:

 

Металургійний район

067-638-07-71

Довгинцівський район

067-839-96-49

Покровський район

067-110-16-42

Інгулецький район

068-695-75-15

Саксаганський район

068-973-86-79

Тернівський район

098-541-06-23

Центрально-Міський район

067-568-90-99

Дякуємо криворіжцям за питання!

Сподіваємося, що консультації були для ВАС корисними!