Головна Всі новини за 2020 рік жовтень місяць

ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ-МЕСЕДЖІВ У НАГОДІ КРИВОРІЖЦЯМ

ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ-МЕСЕДЖІВ У НАГОДІ КРИВОРІЖЦЯМ

Дата публікації:30 жовтня 2020 р.

За традицією щоп’ятниці ВАША DIGITAL «ВІЗА» представляє Вашій увазі дайджест діджитал-цікавинок цього тижня. Ось і сьогодні не порушуватимемо традицій.

 Найголовнішою подією діджитал-виміру цього тижня стало прийняття Кабінетом Міністрів України Стратегії цифрової трансформації соціальної сфери, метою якої є забезпечення європейських стандартів функціонування та надання послуг, зміцнення фінансової стабільності, підвищення прозорості соціальної сфери, а також оптимізації її адміністративних видатків. Стратегією визначаються напрями та завдання комплексної цифрової трансформації всіх компонентів системи соціального захисту населення на основі єдиних підходів, стандартів та технологій. Цифрова трансформація дозволить усунути корупцію у соціальній сфері, а отже — підвищить доступ населення до соціальної підтримки та покращить якість надання адміністративних послуг соціального характеру. Пріоритетними цілями Стратегії є:

-          переведення послуг в онлайн;

-          контроль операційних процесів у соціальній сфері;

-          перехід соціальної сфери на електронний документообіг;

-          прозорий розподіл та контроль соціальних видатків у державі;

-          Іінформування українців про їхні соціальні права, належні виплати та види соціальної підтримки

Також, для підвищення ефективності соціального захисту населення, Мінцифра разом з Мінцсоцполітики створить Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС), яка забезпечить оцифрування послуг та адміністрування всіх видів державної соціальної підтримки. Реалізація Стратегії планується у два етапи: перший – 2020-2021 роки та другий - 2022-2023 роки.

 

Також, задля спрощення отримання посвідчення багатодітної сім’ї, на засіданні Уряду цього тижня було прийнято Постанову від 28.10.2020 №1003 «Про внесення змін до Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї»Відтепер такі сім’ї зможуть отримати посвідчення незалежно від місця реєстрації та у будь-який зручний спосіб. Заяву можна буде подати через інтернет, поштою або за особистим зверненням. На видачу посвідчення у державних органів буде 10 днів з моменту подачі заяви. Також, відомості, необхідні для оформлення посвідчень батьків багатодітної сім'ї, можуть перевірятися у порядку електронної інформаційної взаємодії з державними електронними інформаційними ресурсами за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

 

Так як по всій країні йде стрімкий перехід до цифровізації гостро постає питання ідентифікації користувачів. Помічником у цьому та ключем до цифрового світу звичайно ж є електронний підпис. Він необхідний для реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу та спрощення ведення бізнесу. Але у користувачів зазвичай виникає багато питань стосовно зберігання та використання електронного підпису. Саме задля надання відповідей на ці та інші запитання щодо електронного підпису на онлайн платформі цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта з’явився новий освітній серіал «Електронний підпис». Переглянувши 7 коротеньких серій Ви дізнаєтесь що таке електронний підпис та навчитесь безпечно ним користуватись та зберігати його.

Також, для підтримки молодих підприємців та для тих, хто мріє реалізувати власний інноваційний проєкт на Дія.Цифрова освіта цього тижня презентували новий освітній серіал «Стартуй стартап». Він допоможе розібратися чим стартап відрізняється від класичного бізнесу та які перші кроки у створенні якісного та прибуткового стартапу. Переглянувши 10 серій тривалістю 5-10 хвилин Ви дізнаєтесь як реалізувати себе, як стартапер, інноватор, підприємець.

 

Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління

та чекайте на наступні дайджести від ВАШОЇ DIGITAL «ВІЗИ»

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: 
viza@kr.gov.ua,

http://viza.kr.gov.ua/