Головна Всі новини за 2020 рік серпень місяць

До уваги суб’єктів господарювання! Пільги для фізичних осіб-підприємців призупинені

До уваги суб’єктів господарювання! Пільги для фізичних осіб-підприємців призупинені

Дата публікації:10 серпня 2020 р.

(коментує управління розвитку підприємництва виконкому

Криворізької міської ради)

 

В Україні з серпня місяця розпочали діяти нові карантинні правила з розподілом на зони. Наше місто, завдяки правильним та своєчасним діям місцевої влади віднесено до «зеленої» зони.

Запроваджені в місті заходи з підтримки малого й середнього бізнесу і ухвалення низки антикризових нормативно–правових актів, які передбачали податкові та регуляторні спрощення для бізнесу й уведення адаптивного карантину, надали можливість поступового відновлення економічної діяльності суб’єктів господарювання. На теперішній час усі суб’єкти господарювання мають можливість працювати з дотриманням необхідних протиепідемічних заходів.

Ураховуючи, що роботу суб’єктів господарювання відновлено, міською радою прийнято рішення від 29.07.2020 №4864 «Про внесення змін до рішень міської ради від 26.06.2019 №3849 «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва  м. Кривого Рогу на 2020 рік», 22.04.2020 №4608 «Про внесення змін до рішення міської ради від 26.06.2019 №3849 «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва м. Кривого Рогу на 2020 рік» та заходи щодо підтримки малого й середнього бізнесу на період карантину», яким з 01.08.2020 скасовано пільги:

-    стосовно розмірів  ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку І та ІІ груп;

- суб’єктів господарювання – орендарів нерухомого майна комунальної власності міста на  50 % від сплати орендної, які розпочали свою роботу;

-  суб’єктам господарювання, що мають дозволи на розміщення зовнішньої реклами на об’єктах комунальної власності;

-    користувачів об’єктів комунальної власності міста, на яких розміщені пересувні тимчасові споруди під час проведення сезонних ярмарків.

За оперативними даними розрахунково обсяги компенсації для підприємців коштом міського бюджету   за рахунок компенсаторних заходів з бюджету міста підприємці отримали 33,2 млн грн.

До відома:

  • компенсаторні заходи стосувалися не лише розміру ставок єдиного податку, як передбачено Законом України №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19), а і оренди нерухомого майна комунальної власності міста,  зовнішньої реклами та розміщення пересувних тимчасових споруд.
  • тільки у Кривому Розі пільги встановлено не лише суб’єктам господарювання, діяльність яких була заборонена, а і на 50% знижено ставки єдиного податку платникам І, ІІ групи та оренду комунального майна для працюючих суб’єктів господарювання;
  • пільги діяли з 1 березня по 1 серпня поточного року, тоді як в інших містах 1-2 місяці;