Головна Всі новини за 2019 рік грудень місяць

Цифрові технології на службі містян. На сьогодні 130 адмінпослуг криворіжці можуть отримати онлайн, завдяки розміщеним прямим посиланням на них

Цифрові технології на службі містян. На сьогодні 130 адмінпослуг криворіжці можуть отримати онлайн, завдяки розміщеним прямим посиланням на них

Дата публікації:4 грудня 2019 р.

Цифрові технології на службі містян. На сьогодні 130 адмінпослуг криворіжці можуть отримати онлайн, завдяки розміщеним прямим посиланням на них

Діджиталізація в дії: 4 грудня у виконкомі міськради під головуванням мера Юрія Вілкула відбулася конференція «Електронні сервіси на службі криворіжців». Участь у заході взяли представники органів місцевого самоврядування та державних органів, керівники комунальних, державних та приватних підприємств, науковці, студенти, підприємці – айтішники.

Окреслюючи завдання форуму, міський голова підкреслив: «Ми маємо на меті ще раз переглянути зміст наших електронних сервісів, підприємств, організацій та установ і можливості їх синхронізації з державними е-сервісами. Навчити людей користуватися цифровими зручностями, а також залучати молодь та науковців до IT- стартапів».

Учасників заходу, серед яких були громадські організації, місцеві ЗМІ просто та доступно познайомили з роботою Криворізького ресурсного центру. Це був перший в Україні пілотний проєкт, на разі в центрі створено 176 ресурсів та розміщено інформацію майже 17 тисяч об’єктів.

Унікальним є досвід Криворізького центру адмінпослуг «Віза». Протягом останніх трьох років тут реалізовано немало успішних проєктів з діджиталізації. Влада Гончар, керівник проєкту «Ваша діджитал Віза» сказала: «Без перебільшення можна стверджувати, що Кривий Ріг є драйвером реформи адмінпослуг в Україні зі стратегічними пріоритетами, спрямованими на забезпечення доступності та стандартів якості. Зокрема, цифрової трансформації процесу надання послуг».

Міський голова наголосив, що у наступному році запрацює новий електронний сервіс «Соціальна картка криворіжця». Директор департаменту соціальної політики Інеса Благун зазначила: «На сьогодні, затверджені необхідні документи для запровадження «карти криворіжця». Ведеться прийом громадян пільгової категорії в районних управліннях соціального захисту, а для школярів, які з наступного року будуть користуватися пільговим проїздом, прийом документів оформлюється в закладах освіти. У місті придбано програмне забезпечення і проводиться робота щодо заповнення електронного реєстру отримувачів карток».

Активно впроваджують цифрові технології криворізькі заклади охорони здоров’я. Центри первинної медико-санітарної допомоги Кривого Рогу одні з перших в Україні заключили договір з Національною службою здоров’я України та почали отримувати фінансування з агенції, що дозволило місту розвинути впровадження SMART технологій у медичній галузі.

У закладах первинної ланки впроваджено медичну інформаційну систему “МедЕйр”. Системний продукт дозволяє підтримувати зв'язки між пацієнтом, закладами охорони здоров'я та НСЗУ, у рамках єдиної державної програми E-Heаlth. Вже зараз у співпраці з центром адміністративних послуг «Віза» надаються адміністративні послуги «одним пакетом», за життєвою ситуацією та «Народження дитини». Найближчим часом на базі Криворізького перинатального центру розпочнеться впровадження проєкту «Є - малятко».