Головна Всі новини за 2019 рік жовтень місяць

Планування та забудова територій. Новели нового ДБН.

Планування та забудова територій. Новели нового ДБН.

Дата публікації:25 жовтня 2019 р.

 (коментує відділ з питань державного архітектурного контролю виконкому Криворізької міської ради)

            01 жовтня 2019 року набрав чинності ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» (надалі – ДБН), який було затверджено наказом Мінрегіонбуду  №104 від 26 квітня 2019 року.

            ДБН вводить нові містобудівні терміни, які мають на меті не тільки підвищити якість забудови, але і зробити населені пункти безпечнішими та комфортнішими для проживання, зокрема:

            - Блакитні лінії:визначені містобудівною документацією лінії обмеження висоти та силуету забудови; спрямовані на регулювання естетичних та історико-містобудівних якостей забудови.

            - Зелені лінії: визначені містобудівною документацією обмеження щодо меж озеленених територій, що мають високу ландшафтно-рекреаційну, наукову, історичну та культурну цінність, спрямовані на збереження цінних у ландшафтному відношенні озеленених територій.

          - Жовті лінії: визначені містобудівною документацією обмеження щодо максимального розповсюдження завалів житлової та громадської забудови, промислових, складських будівель, зруйнованих у наслідок надзвичайних ситуацій, розміщених, як правило, вздовж магістральних вулиць сталого функціонування. Встановлюється для забезпечення евакуації населення у надзвичайних ситуаціях.

            - Пішохідна зона: площі, майданчики, проходи і вулиці в забудові населеного пункту, що призначені для руху пішоходів та можливості проїзду (під’їзду) лише спеціального транспорту.

            Новий ДБН встановлює обмеження висотності та граничні параметри забудови земельної ділянки у відношенні до висоти будівлі та максимальні параметри щільності забудови.

ДБН вводить заборону паркування всередині житлових кварталів, та зобов’язує забудовників забезпечувати безбар’єрний доступ для маломобільних груп населення до будівель, приміщень тощо.

Ці норми є обов’язковими для органів державного управління, місцевого самоврядування, підприємств і установ незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, громадських об’єднань і громадян, які здійснюють проектування, будівництво і благоустрій на території міських і сільських населених пунктів та інших територіях.

Для отримання роз’яснень та консультацій можна звернутись до працівників Відділу у Центрі адміністративних послуг "Віза" кожного понеділка з 13:00 до 16:00, середи з 9:00 до 12:00, четверга з 9:00 до 12:30 та з 13:00 до 16:00 години, а також звернутися за телефонами: (0564) 32-05-24; (0564) 92-05-35; (0564) 92-04-24; (0564) 92-04-45.

 

Ми працюємо для Вас!

#ВсеБудеЦНАП!

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: 
viza@kr.gov.ua

http://viza.kr.gov.ua