Головна Всі новини за 2019 рік серпень місяць

Легалізація заробітної плати – основа стабільного майбутнього

Легалізація заробітної плати – основа стабільного майбутнього

Дата публікації:30 серпня 2019 р.

          Управлінням розвитку підприємництва виконавчого комітету Криворізької міської ради з 2008 року проводиться системна робота з детінізації трудових відносин на об’єктах малого бізнесу. Пріоритетним напрямком нашого структурного підрозділу для вирішення питання незадекларованої праці є інформаційно-роз’яснювальна  робота  серед  суб’єктів господарювання, які використовують найману працю. Щомісяця з виїздом на об’єкти бізнесу спеціалістами управління здійснюється моніторинг з легалізації найманої праці.

           Управління координує роботу міської робочої групи з питань соціально-економічного захисту найманих працівників. З початку поточного року проведено 7 засідань міської робочої групи, за участю районних робочих груп відповідного напрямку, структурних підрозділів виконкому міської ради, Криворізьких управлінь ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

           29.08.2019 у приміщенні виконкому Криворізької міської ради відбулося чергове засідання зазначеної міської робочої групи з представниками структурних підрозділів виконкому Криворізької міської ради. На засіданні присутні інформували про виконання заходів з легалізації найманої праці, проводилася конструктивна бесіда щодо удосконалення заходів, направлених на легалізацію найманої праці та дотримання підприємцями трудового законодавства України.

             За підсумками роботи протягом січня-липня поточного року міською робочою групою з питань соціально-економічного захисту найманих працівників, районними робочими групами відповідного напрямку, структурними підрозділами виконкому міської ради було обстежено 10,5 тисяч об’єктів бізнесу, на яких проведено адресну інформаційно-роз’яснювальну роботу із  суб’єктами господарювання та найманими працівниками щодо необхідності оформлення трудових відносин. За інформацією  Криворізьких управлінь ГУ ДФС у Дніпропетровській області, у результаті спільно вжитих заходів за цей період підприємцями легалізовано 6601  найманого працівника, що на 15% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Додаткові надходження до бюджету від сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску за цей період збільшилися на 34% і складають                 11млн. грн. у тому числі:

-         ПДФО – 5 млн. грн., 

-         ЄСВ – 6 млн. грн.

          Податок з доходів фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. Ці кошти спрямовуються на вирішення соціальних проблем міста, якісне медичне обслуговування, належний рівень освіти та культури.

          Своєчасність та повнота сплати єдиного соціального внеску роботодавцем має безпосередній вплив на розмір пенсії пенсіонерів, які отримують її вже сьогодні, та тих, хто отримуватиме її в майбутньому.