Головна Всі новини за 2019 рік травень місяць

Права осіб з інвалідністю. Говоримо про доступність (коментує департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради)

Права осіб з інвалідністю. Говоримо про доступність (коментує департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради)

Дата публікації:7 травня 2019 р.

Розуміння інвалідності в суспільстві змінилося. У зв’язку з цим, в  основі сучасної соціальної моделі інвалідностілежить не фізіологія людини (порушення стану здоров’я), що робить її «особою з інвалідністю», а бар’єрна природа суспільства.

 

Кожна свідома людина зокрема та суспільство в цілому, покликані сприяти особам з інвалідністю в подоланні бар’єрів в стереотипах й судженні щодо людей з інвалідністю (ментальний бар’єр), інституційних та економічних бар’єрів, бар’єрів навколишнього середовища, таких як фізична недоступність, обмеження в інформації та комунікації. 

Довідково: У місті Кривому Розі мешкає 33,7 тис. осіб з інвалідністю (із них:     І групи - 2,8 тис. осіб; . ІІгрупи - 9,0 тис. осіб; ІІІ групи - 19,3 тис. осіб, 2,6 тис. дітей з інвалідністю), серед яких за основними нозологіями:  з порушенням опорно-рухового апарату –  6,6 тис. осіб, у тому числі -  пересуваються за допомогою крісел колісних - 1,5 тис. осіб.; з вадами зору –  понад 1,2 тис. осіб;  з вадами слуху – 579 осіб та ін.

Органами місцевого самоврядування продовжується робота, спрямована на забезпечення в місті умов доступності осіб з інвалідністю. Основною формою роботи  в цьому напрямку є колегіальний розгляд питань доступності  в рамках засідань комітету із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури виконкому Криворізької міської радиза участі керівників та представників громадських організацій осіб з інвалідністю.

 

                          

 Однією із складових успіху роботи із створення безбар’єрного середовища в місті для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення є включення до проектно-кошторисної документації об’єктів будівництва (реконструкції, капітального ремонту) заходів із забезпечення безперешкодного доступу .

На сьогодні структурними підрозділами виконкому Криворізької міської ради визначено перелік із понад 60 об’єктів (в галузях освіти, культурирозвитку інфраструктури містаохорони здоров’я та ін.)стосовно яких в поточному році заплановано виготовити проектно-кошторисну документацію щодо їх будівництва(реконструкції, капітального ремонту) або проводити відповідні роботи.

На засіданні комітету із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури виконкому Криворізької міської ради 05.04.2019 до відома керівників структурних підрозділів виконкому Криворізької міської ради та відповідальних працівників виконкомів районних у місті рад, громадських організацій осіб з інвалідністю  доведено інформацію щодо набуття чинності з 1 квітня 2019 року нового  ДБН В.2.2-40.2018 «Інклюзивність будівель і споруд» та вимоги нового нормативу.

Визначено пріоритетні напрямки в роботі з питань безперешкодного доступу. За ініціативою депутатів Криворізької міської ради  спільно з виконкомами районних у місті рад вивчається питання  щодо потреби осіб з інвалідністю на кріслах колісних в обладнанні входів до під’їздів та перших поверхів в житлових будинках з’їздами для  крісел колісних та поручнями та суми коштів на фінансування цього напрямку роботи.

Нагальним є питання створення комфортних умов життєдіяльності для осіб з інвалідністю шляхом влаштування спеціальних санітарних кімнат в закладах культури, освіти, в будівлях, де розміщені суди, комунальному підприємстві «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» Криворізької міської ради та ін.).

Не менш важливим є питання обладнання зручностями для осіб з інвалідністю станцій комунального підприємства «Швидкісний трамвай». На сьогодні проводиться моніторинг вказаного питання та підготовлено пропозиції щодо покращення умов безперешкодного доступу цим підприємством з урахуванням думки осіб з інвалідністю.

 

Унікальним залишається досвід міста щодо забезпечення доступності адміністративних, в тому числі публічних послуг соціального спрямування, який за відгуками осіб з інвалідністю, заслуговує на повагу.

 

           У м. Кривому Розі, починаючи з грудня 2017 року, діє проект «ВІЗА МОБІЛЬНА», до складу якого входить 2 мобільних офіси2 мобільні цифрові кейси, мобільні додатки «Ваш Центр адміністративних послуг «Віза» і «Попередня реєстрація в електронній черзі Центру «Віза».   За результатами Всеукраїнського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування у 2018 році» проект «ВІЗА МОБІЛЬНА для криворіжців» посів  почесне третє місце.

Замовники послуг обслуговуються  за допомогою цифрових мобільних кейсів за місцем їх перебування. Мобільний офіс муніципальних послуг за потребою виїздить до Модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб  в Тернівському районі.

 

 Завдяки проекту «РАЗОМ - краще» посадовці органів місцевого самоврядування вивчають жестову мову для забезпечення доступності особам з вадами слуху в отриманні адміністративних і інших послуг соціального спрямування, в тому числі публічних. 

Вся ця робота свідчить про те, що

Кривий Ріг - місто сприятливе до людей з інвалідністю усіх нозологій.

Консолідація зусиль усіх «небайдужих»  до створення  у  місті умов доступності для людей з інвалідністю надасть можливість подальшого його розвитку та процвітання.  

Ми працюємо для мешканців міста Кривого Рогу і завжди готові до співпраці.

Ваші зауваження та пропозиції просимо надавати  за електронною адресою:                          

e-mail:kg.upszn@gmail.com