Головна Всі новини за 2019 рік квітень місяць

Місто вшановує ліквідаторів чорнобильської катастрофи

Місто вшановує ліквідаторів чорнобильської катастрофи

Дата публікації:26 квітня 2019 р.

Історична довідка: 26 квітня 1986 року о 1:23:50 сталося кілька вибухів на Чорнобильській атомній електростанції. 4-й енергоблок був повністю зруйнований.

Під час аварії в атмосферу потрапило 50 мільйонів кюрі, що в 500 разів більше, ніж під час вибуху атомної бомби над Хіросімою.

Зона враження склала 50 000 кв. м і розповсюдилася на 12 областей України. Непридатними для використання стали 150 000 кв. км земель навколо станції.

350 000 людей було евакуйовано.

Під час вибуху загинуло 2 людини, 134 отримали гостре променеве ураження, унаслідок чого протягом місяця померло 28 людей. 600 000 ліквідаторів аварії отримали різні дози випромінювання. Близько 4 000 людей загинуло від наслідків променевої хвороби. Кількість жертв аварії сягнула 100 000.

Станом на 01 січня 2016 року від катастрофи постраждали 1 961 904 українці, серед них: 210 247 ліквідаторів аварії, 418 777 дітей.

З того часу минуло 33 роки, але жахливі наслідки катастрофи відчуваються й досі. У цей день ми згадуємо багатьох наших співвітчизників, які не роздумуючи стали до боротьби з грізним і небезпечним ворогом, віддали здоров'я та життя задля порятунку України, всього людства від ядерного лиха. Величний подвиг здійснили усі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС. Велика їм шана і уклін до землі.

Забезпечити гідне життя нашим героям-ліквідаторам тепер наш обов'язок. На сьогодні в місті мешкає 4,2 тис. громадян, постраждалих унаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Серед них майже 2,7 тис. безпосередніх ліквідаторів, понад 500 удів, 400 дітей, постраждалих від чорнобильської катастрофи, та майже 600 потерпілих.

Враховуючи те, що на державному рівні в рази скорочено фінансування пільг і компенсацій, передбачених для чорнобильців чинним законодавством, міська влада надає всебічну допомогу та підтримку чорнобильцям, не залишає їх наодинці з матеріальними проблемами та хворобами.

За ініціативи міського голови та при активній участі громадських організацій у нашому місті прийнято унікальну Програму соціального захисту окремих категорій мешканців     м. Кривого Рогу, яка діє уже 2-й рік.

Цією Програмою за рахунок коштів міського бюджету на соціальну підтримку чорнобильців виділено близько 16 млн. грн. Матеріальну допомогу отримують усі без виключення категорії чорнобильців.

Чорнобильці 1 категорії, вдови та діти, постраждалі від катастрофи на Чорнобильській АЕС, вже отримали перші виплати на суму майже 6 млн. грн. Інші категорії отримають матеріальну допомогу до Дня вшанування учасників ліквідації чорнобильської катастрофи (14 грудня).

За рахунок коштів міського бюджету проводиться виплата матеріальної допомоги на ремонт житла, у зв'язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги.

У місті збережено безплатний проїзд для пільгових категорій мешканців.

Виділяються кошти для оплати транспортних видатків, щоб чорнобильці могли взяти участь у всіх обласних та міських заходах.

За багаторічною традицією, щороку у квітні, в місті проводяться урочисті заходи з нагоди Дня чорнобильської катастрофи.

25 квітня відбувся урочистий прийом міським головою ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС з врученням відзнак Дніпропетровської обласної ради та виконкому Криворізької міської ради.

Як наказ прийдешнім і майбутнім поколінням не забувати про Чорнобиль та подвиг ліквідаторів, у Меморіальному комплексі на проспекті Миру за ініціативи міського голови Юрія Григоровича Вілкула 26 квітня відбулося урочисте відкриття пам'ятного знаку «ПАМ'ЯТІ ЧОРНОБИЛЬЦІВ» (автор – скульптор, член національної спілки художників України Володимир Іванович Токарь).

 

Пам'ять криворіжців, які віддали життя для порятунку Землі від ядерної катастрофи, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

 

 

Департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради

e-mail:kg.upszn@gmail.com