Головна Всі новини за 2019 рік січень місяць

До уваги землекористувачів: щодо індексації нормативної грошової оцінки земель у 2019 році

До уваги землекористувачів: щодо індексації нормативної грошової оцінки земель у 2019 році

Дата публікації:16 січня 2019 р.

 

Для зручності отримання адміністративних послуг суб’єктами господарювання та громадянами -землекористувачами у Центрі «Віза» виконкому Криворізької міської ради функціонує Земельний офіс. На сьогодні актуальним для замовників є питання індексації нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Надаємо наступні роз’яснення із зазначеного питання.

Для визначення суми податкових зобов’язань з земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності використовується нормативна грошова оцінка земель. Відповідно до законодавства, вона проводиться раз у 5-7 років, а землекористувачам для визначення поточних зобов’язань необхідно самостійно проіндексувати її на коефіцієнт індексації.

За інформацією Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру відповідно до Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 23.11.2018 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів») значення  коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2018 рік становить 1,0.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який можливо отримати через Центр адміністративних послуг «Віза», або замовити on-line за допомогою публічної кадастрової карти через офіційний веб-сайт Держгеокадастру (http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta)

З  метою економії часу та уникнення черг для замовників  послуг з питань отримання нормативної грошової оцінки,  землекористувачам, які  у 2018 році отримали витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянкине обов’язково замовляти їх у 2019 році, оскільки вказане у таких витягах значення нормативної грошової оцінки земельної ділянки залишиться незмінним.

 

#ВсеБудеЦНАП!

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: viza@kr.gov.ua