Головна Всі новини за 2018 рік березень місяць

До уваги членів гаражних кооперативів! Як оформити право власності на гараж?

До уваги членів гаражних кооперативів! Як оформити право власності на гараж?

Дата публікації:28 березня 2018 р.

Безліч людей, які володіють гаражами в кооперативах ставлять собі запитання: як оформити право власності на нього? Виконавчий комітет Криворізької міської ради з метою покращення поінформованості мешканців міста з цього питання повідомляє наступне.

У першу чергу треба зазначити, що володіння гаражем у кооперативі не має нічого спільного з правом власності на гараж. Поки Ви – член кооперативу, гараж Ваш, але з припиненням членства, припиняються і всі права на гараж.  Для того, щоб повністю розпоряджатися гаражем і мати право його дарувати, продавати та іншим чином відчужувати, необхідно зареєструвати його в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Необхідною умовою отримання права власності на гараж, розташований у гаражному кооперативі, є реєстрація такого кооперативу як юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Для реєстрації права власності на гараж заявнику необхідно мати наступні документи:

• документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси;

• документ, що підтверджує прийняття об’єкта в експлуатацію, у разі якщо будівництво об’єкта здійснювалося після 5 серпня 1992 року;

• довідку кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі;

• технічний паспорт на гараж.

Державна реєстрація права власності проводиться у строк, що не перевищує п’ять робочих днів із дня подання заяви до Державного реєстру прав. За державну реєстрацію справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Власник гаража у підсумку має отримати витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Слід звернути увагу на те, що державна реєстрація права власності на самостійний гараж можлива лише у випадку, якщо такий гараж відповідає ознакам нерухомої речі. Металеві гаражі та гаражі без фундаменту не є такими, оскільки їх переміщення не знецінить конструкцію.

Слід зауважити, державна реєстрація нерухомості здійснюється за «заявницьким принципом», тому власнику або уповноваженій ним особі необхідно звернутись до управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради, Центру адміністративних послуг «Віза» чи його територіальних підрозділів, або до інших акредитованих суб’єктів, із заявою про державну реєстрацію нерухомості.

Ми чекаємо на Вас!
Наші контакти:

 • Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49;  e-mail: vpr@kr.gov.ua.

 • Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.

Індивідуальне гаражне будівництво має свої особливості

  У разі зведення гаража поряд із господарськими будівлями в межах єдиного проекту забудови присадибної ділянки, його обслуговуюче призначення нічим не відрізняється від інших підсобних будівель. У такому випадку здійснення державної реєстрації права власності на гараж окремо від житлового будинку та інших споруд є неможливим.

Однак індивідуальне гаражне будівництво може здійснюватися громадянином на спеціально наданій для цієї мети земельній ділянці – для індивідуального гаражного будівництва. У такому випадку для державної реєстрації права власності на новозбудований гараж подаються:

1) документ, що засвідчує прийняття в експлуатацію побудованого об’єкта;

2) технічний паспорт;

3) документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси