Головна Всі новини за 2018 рік лютий місяць

Як криворіжцям зняти обтяження з нерухомості?

Як криворіжцям зняти обтяження з нерухомості?

Дата публікації:23 лютого 2018 р.

З метою захисту прав та інтересів власників об’єктів нерухомого майна, виконком Криворізької міської ради доводить до відома наступну корисну інформацію. Обтяження - це обмеження у можливості розпоряджатися та/або користуватися нерухомим майном, встановлене законом, актами органів державної влади, їх посадових осіб або таке, що виникло на підставі договору.

Є певний ряд причин, через які може бути накладено обтяження на нерухомість у вигляді арешту, заборони на нерухоме майно чи податкової застави: борг перед податковими органами, заборгованість за виконавчим провадженням, майнові спори, як забезпечення цивільного позову, у кримінальній справі, а також інші ситуації, в яких державними виконавцями або судами буде прийнято запобіжні заходи для уникнення відчуження певного майна. 

Але бувають випадки, коли заборгованість вже погашена чи причина, яка стала підставою для реєстрації обтяження вже відпала, а обтяження не припинено.

Криворіжцям слід знати, що спосіб зняття обтяження на майно буде, залежити від його виду та органу, який ініціював його накладення.

Для правильного і ретельного вивчення даного питання, особі, інтереси якої порушує наявність обтяження, необхідно володіти наступною інформацією:

Вид обтяження (арешт, заборона на нерухоме майно, податкова застава та ін..);

Об’єкт обтяження (квартира, житловий будинок, все нерухоме майно, тощо);

Обтяжувач – орган державної влади, за ініціативою чи на виконання рішень якого було зареєстровано обтяження;

Підстава виникнення обтяження – документ, який став підставою для реєстрації обтяження (рішення чи ухвала суду, постанова державного виконавця, акт опису майна боржника, тощо).

Маючи ці відомості, зацікавлена у припиненні обтяження особа має звернутися до відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування для отримання документа на його зняття.

Існує кілька варіантів подальших дій: отримання всієї необхідної інформації і документів від виконавчої служби, суду або ж  від суб’єкта державної реєстрації.

Зазначені відомості можна отримати звернувшись до управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради, Центру адміністративних послуг «Віза» чи його територіальних підрозділів із заявою про надання інформації у формі інформаційної довідки. До речі, інформаційну довідку можна отримати і в електронному вигляді за посиланням https://kap.minjust.gov.ua/services/registry.

У разі подання документів для проведення державної реєстрації припинення обтяження заявником може бути:

-  орган державної влади, його посадова особа, якими встановлено, змінено або припинено обтяження (працівник суду, слідчий, прокурор, податковий інспектор тощо); 

особа, в інтересах якої встановлено, змінено або припинено обтяження, або уповноважені ними особи (особа, якій належить майно чи за якою визнано право власності на нерухомість).

Внести відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо припинення обтяжень можуть:

- суб’єкти державної реєстрації;

- нотаріуси (у разі державної реєстрації обтяжень, що виникли на підставі нотаріального правочину);

- державні та приватні виконавці.

Звертаємо увагу мешканців міста,  що державна реєстрація (виникнення та/або припинення) обтяжень, накладених під час примусового виконання рішень судів, державна реєстрація припинення іпотеки у зв’язку з придбанням  за результатом прилюдних торгів (аукціонів) нерухомого майна, що є предметом іпотеки, проводиться виключно державним виконавцем.

Для того, щоб припинити обтяження нерухомості, необхідно подати до відповідного суб’єкта реєстрації рішення суду щодо обтяження речових прав на нерухоме майно, що набрало законної сили, або інший документ, що може бути підставою для припинення обтяження майна.

Слід зауважити, що державна реєстрація обтяжень, проводиться у строк, що не перевищує двох робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

За реєстрацію припинення обтяжень речових прав справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

  Ми працюємо для Вас!

Контакти:

Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради:
м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49;      e-mail: vpr@kr.gov.ua.

Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.