Задіяно працівників | 3 554 |
Створено ресурсів | 186 |
Розміщено об’єктів | 17849 |
Фестиваль (від латинського festivus – святковий) – це масове свято, на якому представлені досягнення різноманітних видів мистецтв. Водночас фестиваль – це своєрідний іспит виконавської майстерності, сценічної виразності та досягнень мистецьких колективів та окремих виконавців.
На сьогодні фестивальний рух у Кривбасі – важлива складова творення іміджу нашого міста, гідної його репрезентації в українському культурному просторі, вагомий ресурс його соціального розвитку.
Засновником фестивалів виступає міська ради, їх координатор – управління культури виконкому Криворізької міської ради, організатори - заклади культури та мистецтва міста.
Мистецькі фестивалі проводяться у відповідності зі стандартами всеукраїнських та міжнародних фестивалів: розробляються положення про проведення фестивалів, створюються оргкомітети та підбирається кваліфіковане журі.
У 2021 році проведено 1 міжнародний, 9 всеукраїнських, 12 міських конкурсів і фестивалів (у тому числі в дистанційному режимі – 1 міжнародний, 6 всеукраїнських, 6 міських). До участі в фестивалях та конкурсах залучено близько 1,5 тис. кращих творчих колективів Кривого Рогу, інших міст України та зарубіжжя.
У Комунальному закладі спеціалізованої мистецької освіти «Музична школа №4» Криворізької міської ради проведено Міжнародний конкурс баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми», у якому взяло участь 269 солістів та 74 ансамблі з 24 областей України, а також з Республік: Білорусі, Польщі, Молдови, Боснії і Герцеговини, Литви, Португалії та Королівства Швеції.
Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості «Срібне джерельце», що відбувався у Комунальному закладі «Палац культури «Інгулець» Криворізької міської ради, об’єднав 16 вокальних, 13 хореографічних колективів, 74 соліста, а це більше 400 учасників з 11 областей України.
Став справжньою візитівкою міста Всеукраїнський фестиваль музично-пластичного мистецтва «МІМ-СЕСІЯ» започаткований Криворізьким академічним міським театром музично-пластичних мистецтв «Академія руху». Щоразу під час його проведення відбувається зібрання кращих представників цього надзвичайного жанру театрального мистецтва. У 2021 році у фестивалі брали участь провідні українські театри з Києва, Запоріжжя, Миколаєва, Калуша, Херсона, Кривого Рогу.
У Всеукраїнському конкурсі витинанки взяли участь 420 юних художників із 16 областей України. З метою підвищення кваліфікації та обміну педагогічним досвідом у рамках конкурсу відбувся Всеукраїнський з міжнародною участю науково-методичний семінар з питань розвитку початкової мистецької освіти. Його учасниками стали 120 викладачів мистецьких шкіл з 15 областей України.
У День Українського козацтва в районному парку «Героїв» (Металургійний район) проведено ІV Всеукраїнський фестиваль козацької пісні. Це самобутній проєкт, втілений в оригінальне мистецьке дійство з глибокою національною символікою, став культурним надбанням великої співочої родини аматорського вокально-хорового мистецтва міста. Цього року у фестивалі взяли участь прихильники народної творчості Кривого Рогу та гості з Дніпропетровщини, Кіровоградської області. А це 60 аматорських хорових та вокальних колективів, понад 1000 учасників віком від 10 до 80 років. З професійної сцени у святковий день прозвучало більше 100 задумливих, жартівливих, маршових, щемливих пісень. З лютого по квітень 2021року в дистанційному режимі проведено XIX міський фестиваль народної творчості «Весна Рудани». Свою майстерність презентували близько 250 вокальних, інструментальних та хореографічних колективів та окремих виконавців. Яскравий гала-концерт 56-ти лауреатів фестивалю транслювався в ефірі ТРК «Рудана».
У традиційному міському огляді-конкурсі на кращу організацію новорічних та різдвяних культурно-мистецьких заходів у ялинкових містечках і закладах культури взяли участь Палаци культури, театри, Криворізький державний цирк. Уперше в місті біля головної ялинки у парку Героїв організовані вечори сімейного відпочинку. Гарний настрій криворіжцям і гостям дарували творчі колективи Палаців культури, музичних шкіл, артисти театрів та аніматори дитячих бібліотек.
У ході фестивалів, конкурсів проведено майстер-класи, методичні конференції, творчі лабораторії із залученням провідних вітчизняних фахівців різних жанрових напрямів, а також гостей з інших країн.