Кривий Ріг – Ресурсний центр

Туристичні маршрути

Туристичні маршрути

Всього маршрутів: 80
Елементи 1—20 із 33.
Перейти до сторінки:

Подорож у світ рослин (Криворізький ботанічний сад) переглянути на мапі

Історична довідка: Екскурсія знайомить з Криворізьким ботанічним садом національної Академії наук України, площею 52,4 га. У парку росте більше 4 тисяч видів рослин світової флори - хвойних і листяних дерев і чагарників. В оранжереї - знаходиться 1000 видів тропічних та субтропічних рослин. Ботанічний сад - це знайомство зі світом, подорож по рідній країні і по різних континентах. Цінність Ботанічного саду полягає в тому, що в невеликому масштабі вони показують величезне й прекрасне у світі рослин, вчать не проходити повз красивого в природі, не залишатися байдужим до неї.
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Спосіб руху: транспортний Довжина маршруту: 70 км.


Стежками МОДРівських скель переглянути на мапі

Історична довідка: Скелі МОДРу — один з об'єктів природно-заповідного фонду Дніпропетровської області, геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення. Скелі розташовані у Центрально-Міському районі Кривого Рогу Дніпропетровської області, в житломасиві МОДР на берегу р. Інгулець. Статус пам'ятки природи присвоєно Розпорядженням Рада міністрів УРСР № 780-р. від 14 жовтня 1975 року. Являє собою групу скель на схилі долини р. Інгульця, які є фрагментом розрізу Криворізько-Кременчуцької провінції Українського кристалічного щита. МОДР – "міжнародна організація допомоги борцям революції", існувала в СРСР в 1922-47 рр. На її честь назвали рудник, а виходи палеопротерозойських порід біля селища колишнього рудника МОДР так і назвали "Скелями МОДРу". Відслонення в районі колишнього рудника "МОДР" відіграли значну роль у розвитку видобутку залізної руди в Кривбасі, а також у вивчені та пізнанні геології.
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 5 км.


Екскурсія по Карачунам переглянути на мапі

Історична довідка: В екскурсійну програму входить відвідування та знайомство з унікальним місцем нашого міста - Карачунами, де дивним чином поєдналися найцікавіші об'єкти рідного краю. Карачуни — житловий масив на південний захід від історичного центру Кривого Рогу у Центрально-Міському районі міста. Виник у 2-ій половині ХІХ ст. як село на лівому березі р. Інгулець. У 1884 р. нараховувалось до 15 дворів, мешкало до 120 осіб. Розвиток почався з 30-х рр. ХХ ст. Масова забудова почалася з 1950-х. Назва житлового масиву походить від прізвища ротмістра Карачунова. Вірогідно в кінці ХVІІІ століття ним було засновано село Карачунівку, що розташовувалась неподалік сучасного житлового масиву.
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 8 км.


Скіфська галявина та Біле каміння переглянути на мапі

Історична довідка: Маршрут поєднує декілька етапів. Перший етап - один з крайніх районів міста - Макулан та Всебратське. Всебратське—2 (Макулан) — мікрорайон побудований у 1990 — 1992 року австрійською фірмою «Гофман-Макулан» (назва будівельної фірми стала неофіційною назвою житломасиву) на замовлення Міноборони України за ініціативою міськвиконкому для військовослужбовців, яких виводили з країн соціалістичного табору, що входили в організацію Варшавського договору. Слов'янська культура сягає своїм корінням в глибину століть і народ намагався зберегти пам'ять про своїх предків, релігії, традиції. Після незначного переходу, віддаляючись від міста, ми побуваємо на святилищі «Перуна». Третім етапом маршруту буде вихід на узбережжі Карачунівського водосховища, яке називають Білі камені. Місця мальовничі з пляжними зонами красивою береговою лінією.
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 12 км.


До старих рудників Червоного пласта переглянути на мапі

Історична довідка: Поклади багатих залізних руд на Червоному пласту розроблялися з 1886 року. Визначальною передумовою виникнення рудників на Червоному пласту є геологічна будова території на захід від містечка Кривого Рогу. По схилах балки Південної Червоної виходили просто неба червоного кольору у вигляді тонкого пласту багаті залізні руди. Згодом, від цих виходів і пішли розробки руди. Рудні поклади Червоної смуги простягувались на 3 км. Вміст заліза в рудах Червоної смуги коливався від 58 до 62%. Вони представляли промисловий інтерес для гірничих розробок. Розвиток об’єктів гірничодобувної індустрії Червоного пласта поділяється на 3 етапи – дореволюційний (1886-1918 рр.), радянський довоєнний (1930 – 1941 рр.), радянський повоєнний (1945-1973 рр.).
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 6 км.


Пішохідна екскурсія "Стежками Карнаватки. Біла Глина" переглянути на мапі

Історична довідка: Цей маршрут поєднує в собі культурну, історичну та промислову частину, а разом це все об'єднується у неповторну туристичну програму "Стежками Карнаватки. Біла Глина"
Дата проведення: 4 жовтня 2021 р. - 10 жовтня 2021 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 7 км.


На шляху довжиною в століття переглянути на мапі

Історична довідка: Цей маршрут був створений з метою дослідження історії виникнення і розвитку селища Гданцівка; виховання в гуртківців любові до рідного краю, шанобливого ствалення до його історії, духовної спадщини, бажання пізнавати і вивчати історико – культурні надбання нашого народу; розвити в вихованців вміння самостійно знаходити й опрацьовувати зібраний матеріал.
Дата проведення: 15 вересня 2021 р. - 31 травня 2022 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 5 км.


Краплина Європи на карті Криворіжжя переглянути на мапі

Історична довідка: Даний маршрут був створений з метоюпоглиблення знань, щодо історичних подій на Криворіжжі та участі в ній 17 окремої танкової криворізької бригади, для розвитку інтересу до вивчення історії своєї малої Батьківщини, вміння самостійно аналізувати історичні події, а також для виховання почуття патріотизмуі національної гордості та самовідданості.
Дата проведення: 15 вересня 2021 р. - 31 травня 2022 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 3 км.


Відлуння минулого - спадщина майбутнього переглянути на мапі

Історична довідка: Осички знаходяться на південному заході Кривого Рогу, неподалік від шахти ім. Валявка, тому іноді тутешні вуліці так і називають: селищем Валявка. Він розташований на півдорозі між Гданцівкою і житловим масивом Всебратське - 1, на правому березі Інгульця.Селище виникло в кінці ХІХ століття під час будівництва Гданцівського чавунноливарного заводу та Катерининської залізниці.
Дата проведення: 15 вересня 2021 р. - 31 травня 2022 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 7 км.


Покровський район - перлина Криворіжжя переглянути на мапі

Історична довідка: Покровський район, починається від бульвару маршала Василевського і простягається аж до залізничної станції «Роковата». Серед інших районів міста, він є серед лідерів за площею - близько 65,3кв.км., з численністю населення понад 137 тис. чол. Це один з найстаріших районів міста, створений у червні 1936 року. Копри шахт «Жовтнева», «Фрунзе», «Ювілейна», кар’єри і фабрики Центрального гірничо-збагачувального комбінату, багаточисельні заводи додають району міць і силу промислового центру, створюють обличчя району трудівника.
Дата проведення: 1 вересня 2021 р. - 31 травня 2022 р.
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 10 км.


"Нескорене Підпілля" переглянути на мапі

Історична довідка: Музей криворізьких молодогвардійців Криворізької загальноосвітньої школи № 15 ім. М.Решетняка, засновником якого є дирекція школи, відкритий у 1956 році на підставі наказу № 81 від 12.12. 1956 року, а свідоцтво отримав за номером №03-42 «Про відомчу реєстрацію музею при закладі освіти системи Міністерства освіти України», видане Управлінням освіти Дніпропетровської обласної держадміністрації. Музейні експонати зібрані за напрямками: «Життя та діяльність Миколи Решетняка». «Життя та діяльність Олексія Щербака». «Життя та діяльність Груні Романової». «Життя та діяльність Миколи Ходича». «Життя та діяльність Анатолія Жовтухи» Розділи музею тісно пов'язані між собою. Крім того, вони доповнені роботами художників Г. Хрієнка, С.Пержа та А.Мордовіна, які відображають діяльність підпільної групи Миколи Решетняка.
Дата проведення: 1 вересня 2021 р. - 31 травня 2022 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 0,5 км.


Жива ріка часу переглянути на мапі

Історична довідка: Кривий Ріг – одне з давніх поселень півдня України. Воно старше за сусідні Дніпро, Херсон, Миколаїв. Але тільки за радянських часів, вступивши в пору зрілості, Кривий Ріг став сучасним впорядкованими містом. Велетні – підприємства, великі житлові масиви, заклади культури, досконале комунальне господарство – ось що визначає його сучасні риси.
Дата проведення: 1 вересня 2021 р. - 31 травня 2022 р.
Спосіб руху: транспортний Довжина маршруту: 19 км.


"Лінія 165" - екстремальний маршрут переглянути на мапі

Історична довідка: Ми будемо підніматися на невеликі дореволюційні відвали Ц-Г району, подорожувати таємними лісовими стежками, знайомитися з геологічною пам'яткою природи "Скелі МОПРа", відвідаємо урочище "Лиса гора", оголення скель Малої Орлінки, джерело підземної питної води. та багато іншого, а також зробимо масу чудових фотографій нашої подорожі.
Дата проведення: 15 квітня 2021 р. - 23 жовтня 2021 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 8 км.


Надра Кривбасу в господарстві і ландшафті переглянути на мапі

Історична довідка: В програмі екскурсу учні знайомляться з більш ніж 300 експонатами геолого-краєзнавчого музею, крокують алеєю повз низку величних брил, вийнятих з кар'єрів п'яти гірничозбагачувальних комбінатів. Спостерігають відслонення гірських порід вздовж долини р. Інгулець. Окрім того, попутний екскурс історичним центром міста, з будівлями кінця ХІХ – поч. ХХ ст., алеї парків "ім. Федора Мершавцева" та "ім. Гагаріна", мальовничі ландшафти долини Інгульця.
Дата проведення: 11 березня 2021 р. - 11 березня 2022 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 5 км.


Стежками старовинного Інгулецького рудника переглянути на мапі

Історична довідка: Глибокі копальні в залізному серці землі, Земля рудувата, безкрайні простори далекі. Ідуть на свій подвиг щоденний прості трударі, І вибухи чують десь високо в небі лелеки… Саме так все починалося - із рудуватої землі, із праці тисяч людей… Ніхто не забуде тих перших побудов, тих епохальних звершень…Чи то будівництво промислових велетнів району, чи зведення житлових будинків - все було однаково важливим. І серед степу поставали будинки, виростали вулиці, які є ровесниками району.
Дата проведення: 23 січня 2021 р. - 23 грудня 2021 р.
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 8 км.


Північне сяйво Кривбасу переглянути на мапі

Історична довідка: Рік початку роботи комбінату – 1963. ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» спеціалізується на видобутку, переробці та виробництві сировини для металургійної промисловості – залізорудного концентрату і обкотишів. До складу цього комбінату входить 2 кар’єри, дробильні фабрики, 2 збагачувальні фабрики, фабрика огрудкування, допоміжні цехи. Північний ГЗК входить до складу групи Метінвест.
Дата проведення: 23 січня 2021 р. - 31 грудня 2021 р.
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 8 км.


Екскурсія-експедиція "Осички" переглянути на мапі

Історична довідка: Ви зможете на власні очі побачити - як вивчаються об'єкти індустріальної спадщини, як робиться наука. На час подорожі ви стане справжніми науковцями-пошуковцями! Ми будемо - ходити маловідомою місцевістю, шукати різні історичні артефакти, звертатися до архівних матеріалів і друкованих праць краєзнавців, спілкуватися з місцевими мешканцями. Наша мета - дослідити район «Осички», де проходила гілка Катеринінської залізниці (1884 року на Долинську), є місця і залишки старих рудників початку ХХ століття – «Осички» і «Есперанс», старої відкотної залізниці, старих шахт і старого селища.
Дата проведення: 23 січня 2021 р. - 29 грудня 2021 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 7 км.


Залізний характер переглянути на мапі

Історична довідка: Екскурсія включає в себе прогулянку місцями зародків металургійної промисловості Кривого Рогу - районом Гданцівка. Ви дізнаєтесь про індустріальну історію цієї місцевості, адже саме тут був збудований один з перших рудників нашого міста та перший Гданцівський чавуноливарний завод. Після чого, на вас чекають об'єкти індустріальної спадщини Катерининської залізниці 1884 року, а загадкова подорож підземеллям виведе вас на неповторні техногенні ландшафти промзони.
Дата проведення: 23 січня 2021 р. - 25 грудня 2021 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 7 км.


Стародобровольський рудник переглянути на мапі

Історична довідка: Стародобровольський рудник – це об’єкт індустріальної спадщини Кривбасу, який виник у 1899 році на землях поміщиків Добровольських і належав першому на Криворіжжі залізорудному підприємству – Акціонерному Товариству Криворізьких залізних руд, заснованого Олександром Полем.
Дата проведення: 22 січня 2021 р. - 23 грудня 2021 р.
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 7 км.


Учбово-курсовий центр Криворізького залізорудного комбінату переглянути на мапі

Історична довідка: УКЦ було відкрито 1 квітня 2001 року. При ньому на глибинігоризонту «-3 метри» знаходиться унікальний навчальнийполігон (модель шахтної виробки) з діючими машинами і механізмами, на яких проводиться навчання практичним прийомам роботи на них. Під час екскурсії кожен бажаючий відвідувач також матиме змогу відчути себе у ролі шахтаря, практикуючись використовувати навчальну техніку
Дата проведення: 22 січня 2021 р. - 18 грудня 2021 р.
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 1 км.


Перейти до сторінки: