Кривий Ріг – Ресурсний центр

Туристичні маршрути

Туристичні маршрути

Всього маршрутів: 80
Елементи 1—20 із 80.
Перейти до сторінки:

Відродження Криворізької води переглянути на мапі

Історична довідка: Кожному відомий вислів – "Без каналізації немає цивілізації". Підтвердження цьому можна буде знайти відвідавши нову автобусно-пішохідну екскурсію на одне з найважливіших комунальних підприємств міста - КП "Кривбасводоканал". Для екскурсантів будуть відкриті: - секрети історії формування однієї з найдавніших інфраструктур міст - каналізаційної мережі та системи очищення води. Ще в містах стародавнього Єгипту, Греції та Риму (а це століття до нашої ери) існували каналізаційні системи, за якими відходи життєдіяльності людей і тварин транспортувалися у водойми - річки, озера і моря; - Центральна станція аерації (головний об'єкт екскурсії); - значення і візуальний ефект від слів "аеротенок" і "муловому полі"; - особливості будови найдрібніших патологічних мікроорганізмів, що мешкають в стоках і чистій воді; - на скільки кілометрів відрізняється довжина водопровідних труб від довжини каналізаційних;
Дата проведення: 1 липня 2022 р. - 1 січня 2023 р.
Тип: Культурно-освітній
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 20 км.


Вони захищали Батьківщину переглянути на мапі

Історична довідка: Велика Вітчизняна війна 1941-1945 рр. залишила найстрашніший слід на криворізькій землі. На території м. Кривого Рогу велика кількість пам’ятників, пам’ятних знаків та меморіальних та вказівних дошок, які увічнюють подвиг нашого народу, героїв та події Великої Вітчизняної війни. Маршрут знайомить з деякими величними сторінками історії міста.
Дата проведення: 9 травня 2022 р. - 1 грудня 2022 р.
Тип: Культурно-освітній
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 50 км.


Петровський відвал – вдень, уночі та на Новий Рік переглянути на мапі

Історична довідка: З початку ХХ ст. на місці відвалу працював невеликий кар’єр №3, а з 1912 року і шахта «Північна» (з 1930 р. «ім. Петровського») старого Шмаківського рудника. Шахта ім. Петровського працювала у 1930-1950-х рр. поруч зі старим кар’єром. На початку 1960-х років, у зв’язку з розкриттям Глеюватського кар’єру старий кар’єр було засипано порожньою породою, а згодом тут виріс і новий відвал. Назва шахти перейшла до назви відвалу.
Дата проведення: 24 грудня 2021 р.
Тип: Оглядовий
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 5 км.


Подорож у світ рослин (Криворізький ботанічний сад) переглянути на мапі

Історична довідка: Екскурсія знайомить з Криворізьким ботанічним садом національної Академії наук України, площею 52,4 га. У парку росте більше 4 тисяч видів рослин світової флори - хвойних і листяних дерев і чагарників. В оранжереї - знаходиться 1000 видів тропічних та субтропічних рослин. Ботанічний сад - це знайомство зі світом, подорож по рідній країні і по різних континентах. Цінність Ботанічного саду полягає в тому, що в невеликому масштабі вони показують величезне й прекрасне у світі рослин, вчать не проходити повз красивого в природі, не залишатися байдужим до неї.
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Тип: Навчально-тематичний
Спосіб руху: транспортний Довжина маршруту: 70 км.


Стежками МОДРівських скель переглянути на мапі

Історична довідка: Скелі МОДРу — один з об'єктів природно-заповідного фонду Дніпропетровської області, геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення. Скелі розташовані у Центрально-Міському районі Кривого Рогу Дніпропетровської області, в житломасиві МОДР на берегу р. Інгулець. Статус пам'ятки природи присвоєно Розпорядженням Рада міністрів УРСР № 780-р. від 14 жовтня 1975 року. Являє собою групу скель на схилі долини р. Інгульця, які є фрагментом розрізу Криворізько-Кременчуцької провінції Українського кристалічного щита. МОДР – "міжнародна організація допомоги борцям революції", існувала в СРСР в 1922-47 рр. На її честь назвали рудник, а виходи палеопротерозойських порід біля селища колишнього рудника МОДР так і назвали "Скелями МОДРу". Відслонення в районі колишнього рудника "МОДР" відіграли значну роль у розвитку видобутку залізної руди в Кривбасі, а також у вивчені та пізнанні геології.
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Тип: Навчально-тематичний
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 5 км.


Екскурсія по Карачунам переглянути на мапі

Історична довідка: В екскурсійну програму входить відвідування та знайомство з унікальним місцем нашого міста - Карачунами, де дивним чином поєдналися найцікавіші об'єкти рідного краю. Карачуни — житловий масив на південний захід від історичного центру Кривого Рогу у Центрально-Міському районі міста. Виник у 2-ій половині ХІХ ст. як село на лівому березі р. Інгулець. У 1884 р. нараховувалось до 15 дворів, мешкало до 120 осіб. Розвиток почався з 30-х рр. ХХ ст. Масова забудова почалася з 1950-х. Назва житлового масиву походить від прізвища ротмістра Карачунова. Вірогідно в кінці ХVІІІ століття ним було засновано село Карачунівку, що розташовувалась неподалік сучасного житлового масиву.
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Тип: Навчально-тематичний
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 8 км.


Скіфська галявина та Біле каміння переглянути на мапі

Історична довідка: Маршрут поєднує декілька етапів. Перший етап - один з крайніх районів міста - Макулан та Всебратське. Всебратське—2 (Макулан) — мікрорайон побудований у 1990 — 1992 року австрійською фірмою «Гофман-Макулан» (назва будівельної фірми стала неофіційною назвою житломасиву) на замовлення Міноборони України за ініціативою міськвиконкому для військовослужбовців, яких виводили з країн соціалістичного табору, що входили в організацію Варшавського договору. Слов'янська культура сягає своїм корінням в глибину століть і народ намагався зберегти пам'ять про своїх предків, релігії, традиції. Після незначного переходу, віддаляючись від міста, ми побуваємо на святилищі «Перуна». Третім етапом маршруту буде вихід на узбережжі Карачунівського водосховища, яке називають Білі камені. Місця мальовничі з пляжними зонами красивою береговою лінією.
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Тип: Навчально-тематичний
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 12 км.


В гості до Харіних переглянути на мапі

Історична довідка: Старі будівлі та споруди, історія селища Ново-Павлівка, знайомство з життям цікавих людей, які там жили. Зустріч в багатовіковими дубами!
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Тип: Культурно-освітній
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 2,5 км.


До старих рудників Червоного пласта переглянути на мапі

Історична довідка: Поклади багатих залізних руд на Червоному пласту розроблялися з 1886 року. Визначальною передумовою виникнення рудників на Червоному пласту є геологічна будова території на захід від містечка Кривого Рогу. По схилах балки Південної Червоної виходили просто неба червоного кольору у вигляді тонкого пласту багаті залізні руди. Згодом, від цих виходів і пішли розробки руди. Рудні поклади Червоної смуги простягувались на 3 км. Вміст заліза в рудах Червоної смуги коливався від 58 до 62%. Вони представляли промисловий інтерес для гірничих розробок. Розвиток об’єктів гірничодобувної індустрії Червоного пласта поділяється на 3 етапи – дореволюційний (1886-1918 рр.), радянський довоєнний (1930 – 1941 рр.), радянський повоєнний (1945-1973 рр.).
Дата проведення: 1 листопада 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Тип: Навчально-тематичний
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 6 км.


Пішохідна екскурсія "Стежками Карнаватки. Біла Глина" переглянути на мапі

Історична довідка: Цей маршрут поєднує в собі культурну, історичну та промислову частину, а разом це все об'єднується у неповторну туристичну програму "Стежками Карнаватки. Біла Глина"
Дата проведення: 4 жовтня 2021 р. - 10 жовтня 2021 р.
Тип: Навчально-тематичний
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 7 км.


Серце Чорного озера переглянути на мапі

Історична довідка: Чорне озеро - єдине в Україні озеро з абсолютно чорною водою, над розгадкою таємниці якого до цих пір б'ються вчені. "Печера гірського троля" - розвідувальний шахтний шурф довжиною 44 метри з залишками шахтного устаткування, об'єкт виявлений і повернений в лоно індустріального туризму, в який Ви (за бажанням) зможете потрапити. Також ми побачимо оглядову панораму шахти "Ювілейна" і зробимо привал і селфі на тлі індустріального пейзажу. "Кам'яне море" - нагромадження кам'яних брил з застиглими хвилями, створене руками людини. Штольня Орків "- старовинна шахтна виробка глибиною 21 метр із залишками шахтного устаткування. "Грот Мандрівників" - ми помилуємося на величезну, вражаючу печеру - розкриту шахтну бурову камеру розміром більше футбольного поля з закритими квершлагами. Кар'єр номер 2 ЦГЗК, видобуток корисних копалин в якому почалася в 1973 році. В даний час кар'єр складується для використання порожньої породи.
Дата проведення: 4 жовтня 2021 р. - 10 жовтня 2021 р.
Тип: Оглядовий
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 10 км.


Криворізький Гранд-Каньйон переглянути на мапі

Історична довідка: Криворізький Гранд-каньйон утворено в результаті відсипання відвалів Південним гірничозбагачувальним ГЗК висотою до 150 м обабіч русла ріки Інгулець. Замість рівнинної ріки, долина річки штучно була перетворена в справжній гірський каньйон. Такому утворенню немає аналогів ніде на поверхні Землі, адже річкові каньйони виникають внаслідок заглиблення русла вглиб. Тут же все навпаки – заглибина долини ріки виникла внаслідок обсипання відвалами. Довжина каньйону становить 2,2 км, глибина 150 м, ширина по днищу 200 м. Схили відвалів вкриті різноманітною рослинністю. З висоти відвалів відкривається панорама Південного гірничозбагачувального комбінату, котловини селища Рудничне. Також можна побачити, як відсипається Лівобережний відвал Південного ГЗК, як здійснюється на комбінаті рекультивація порушених земель, як відновлюється степова рослинність. Висота відвалів постійно зростає, а це означає одне – глибина Криворізького Гранд-каньйону невпинно збільшується.
Дата проведення: 4 жовтня 2021 р. - 18 грудня 2021 р.
Тип: Оглядовий
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 8 км.


З висоти Бурщицького відвалу  переглянути на мапі

Історична довідка: Бурщицький відвал – це одна з трьох оглядових точок міста Кривого Рогу. Бурщицький відвал – високий насипаний велетень, у підніжжя якого розкинулася центральна і південна частини міста. Це об'єкт індустріальної спадщини, який відсипаний колишнім Новокриворізьким гірничо-збагачувальним комбінатом. Відвал нависає над річкою Інгулець. Щоб дістатися на нього, потрібно здійснити пішу прогулянку довжиною 3 кілометри та піднятися на гору. З його найвищої точки, обертаючись на одному місці по колу, можна побачити: - ланцюжок шахт, які йдуть далеко на північ Кривбасу; - стару частину міста; - як на долоні – труби та цехи металургійного комбінату ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»; - численні старі й молоді відвали та працюючу техніку; - канал річки Інгулець, затиснутої між відвалами і кар'єрами; - височенний дореволюційний (від 1884 року) міст Белелюбського Катерининської залізниці; - об'єкти індустріальної спадщини Гданцівського рудника.
Дата проведення: 2 жовтня 2021 р. - 1 січня 2023 р.
Тип: Культурно-освітній
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 8 км.


Тернистими стежинами Криворіжжя переглянути на мапі

Історична довідка: Цей маршрут проходить по території трьох районів Інгулецького, Металургійного та Центрально-міського. Інгулецький район створено 30 грудня 1962 року. Населення близько 62180 чоловік. Загальна площа -123 кв. км. Вулиць, проспектів, бульварів та площ – нараховується 145. Металургійний район утворений на території міста влітку 1936 року. Своїм народженням район зобов'язаний промисловому зростанню Криворізького басейну, розвитку рудоуправління та Криворізького металургійного заводу. Центрально-міський район створено у травні 1936 року. Загальна площа - 6 548,6 га. Вулиць, проспектів, бульварів та площ нараховується 430. В районі розташовано 14 промислових підприємств машинобудівної, харчової, поліграфічної, переробної галузі. Діють заклади культури та освіти.
Дата проведення: 1 жовтня 2021 р. - 1 жовтня 2022 р.
Тип: Культурно-освітній
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 15 км.


Пам`ятаємо минуле - заради майбутнього переглянути на мапі

Історична довідка: Інгулецький район є південними воротами Кривбасу. Район має добре розвинуту й взаємопов’язану структуру промислового, культурного, громадського життя. Інгулецький район розвивається, стає зручним та комфортним у всіх сферах діяльності. Будуються нові мікрорайони, стають привабливими вулиці та сквери, набувають сучасного вигляду. Ми хочемо, щоб ви любили свій чудовий район, пишалися його досягненнями, працювали в ім’я його процвітання та добробуту. Тож пропонуємо Вам подорож по вулицях Інгулецького району. Під час нашої подорожі ми познайомимо Вас з культурними, історичними надбаннями Інгулецької землі, та людьми, які внесли вагомий внесок у Перемогу над фашизмом.
Дата проведення: 1 жовтня 2021 р. - 1 жовтня 2022 р.
Тип: Культурно-освітній
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 30 км.


Від Інгульця до Інгульця переглянути на мапі

Історична довідка: Ідея створення цього маршруту – невипадкова, це необхідність – висвітлити історію свого міста, його минуле та сьогодення. Цей екскурсійний маршрут дасть можливість кожному з учасників долучитися до скарбів величезного надбання нашого міста.
Дата проведення: 1 жовтня 2021 р. - 1 жовтня 2022 р.
Тип: Культурно-освітній
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 45 км.


Шляхами визволеного міста переглянути на мапі

Історична довідка: Ознайомлення з історичним та героїчним минулим рідного міста в роки Другої світової війни
Дата проведення: 15 вересня 2021 р. - 15 вересня 2022 р.
Тип: Культурно-освітній
Спосіб руху: транспортно-пішохідний Довжина маршруту: 4,1 км.


На шляху довжиною в століття переглянути на мапі

Історична довідка: Цей маршрут був створений з метою дослідження історії виникнення і розвитку селища Гданцівка; виховання в гуртківців любові до рідного краю, шанобливого ствалення до його історії, духовної спадщини, бажання пізнавати і вивчати історико – культурні надбання нашого народу; розвити в вихованців вміння самостійно знаходити й опрацьовувати зібраний матеріал.
Дата проведення: 15 вересня 2021 р. - 31 травня 2022 р.
Тип: Навчально-тематичний
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 5 км.


Краплина Європи на карті Криворіжжя переглянути на мапі

Історична довідка: Даний маршрут був створений з метоюпоглиблення знань, щодо історичних подій на Криворіжжі та участі в ній 17 окремої танкової криворізької бригади, для розвитку інтересу до вивчення історії своєї малої Батьківщини, вміння самостійно аналізувати історичні події, а також для виховання почуття патріотизмуі національної гордості та самовідданості.
Дата проведення: 15 вересня 2021 р. - 31 травня 2022 р.
Тип: Навчально-тематичний
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 3 км.


Родзинки Криворіжжя переглянути на мапі

Історична довідка: ознайомлення з унікальними об’єктами нашого міста Кривого Рогу, з пам’ятниками та пам’ятками архітектури, які розкривають історичне минуле рідного краю і прищеплює любов до рідної землі, її безцінної історико-культурної спадщини.
Дата проведення: 15 вересня 2021 р. - 15 вересня 2022 р.
Тип: Оглядовий
Спосіб руху: пішохідний Довжина маршруту: 2 км.


Перейти до сторінки: