Кривий Ріг – Ресурсний центр Туристичні машрути

На шляху довжиною в століття

На шляху довжиною в століття


Автор (розробник): Яковенко Олена Анатоліївна
Історична довідка: Цей маршрут був створений з метою дослідження історії виникнення і розвитку селища Гданцівка; виховання в гуртківців любові до рідного краю, шанобливого ствалення до його історії, духовної спадщини, бажання пізнавати і вивчати історико – культурні надбання нашого народу; розвити в вихованців вміння самостійно знаходити й опрацьовувати зібраний матеріал.
Організатор: Позашкільний комунальний заклад "Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Центрально-Міського району"
Маршрут: вул. Старовокзальна - будинки вулиць селища Гданцівка - прохідна колишнього заводу "Комуніст" - будинок родини Мареничів - міст "Белелюбського"
Телефон для зв’язку: (097) 455-21-44
Тип: Навчально-тематичний
За способом руху: пішохідний
Довжина маршруту: 5 km.
Тривалість маршруту: 02:30 г.
Дата проведення: 15 вересня 2019 р. - 31 травня 2020 р.
Час проведення: 9:00-16:00
Вікова категорія екскурсантів: Від 10 до 16


Маршрут

#1
Старовокзальна
(Вулиця)
Зупинка
#2
З архітектурного боку Гданцівка є чудовим музеєм просто неба, де можна побачити кращі зразки радянського конструктивізму або ж Сталінського ампіру. У селищі Гданцівка теперішній час можна побачити сучасні будинки та ансамбль будинків, які відображають архітектуру кінця ХІХ століття, а також будинки, що були побудовані в післявоєнні роки для робітників заводу “Комуніст” це суттєво відрізняє Гданцівку за своїм архітектурним ансамблем будинків від інших районнів міста.
Зупинка
#3
На Гданцівському чавуноливарному заводі народився перший на Криворіжжі метал. Саме тут склався не сезонний, що було характерним для рудників, а постійний висококваліфікований кістяк робітників-металургів. В сьогоденні – Гданцівський завод найкрупніше в галузі підприємство з випуску гірничого обладнання, в якому міцність виробничого колективу, його високий професіоналізм здобуті за 115 років існування.
Зупинка
#4
Валерій Маренич народився та жив на вулиці Ливарній у селищі Гданцівці. Чималенька - з чотирьох кімнат, коридору, сіней та кухні - хата сховалася посеред розкішного фруктового саду. На телеекранах України тріо з'явилося 1978 р. і протягом трьох років з ефіру не зникали – почалося ера Мареничів.
Зупинка
#5
Визначною пам’яткою залізничної дороги на Криворіжжі та залізорудної промисловості є міст Белелюбського через р. Інгулець, старої Катерининської залізниці. Міст збудовано у період з 1882 по 1884 рік і являє собою масивну гідротехнічну споруду транспортно-експлуатаційного призначення, складену п’ятьма биками, в свою чергу викладеними гранітними блоками, які, імовірно були використані і при будівництві згаданої вище водо-насосної станції.
Зупинка