Кривий Ріг – Ресурсний центр Туристичні машрути

Покровський район - перлина Криворіжжя

Покровський район - перлина Криворіжжя


Автор (розробник): Комунальний позашкільний навчальний заклад Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді "Фортуна" Криворізької міської ради
Історична довідка: Покровський район, починається від бульвару маршала Василевського і простягається аж до залізничної станції «Роковата». Серед інших районів міста, він є серед лідерів за площею - близько 65,3кв.км., з численністю населення понад 137 тис. чол. Це один з найстаріших районів міста, створений у червні 1936 року. Копри шахт «Жовтнева», «Фрунзе», «Ювілейна», кар’єри і фабрики Центрального гірничо-збагачувального комбінату, багаточисельні заводи додають району міць і силу промислового центру, створюють обличчя району трудівника.
Організатор: Комунальний позашкільний навчальний заклад "Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді "Фортуна" (Покровський район)
Маршрут: 173 квартал - зуп. Будинок-садиба О.М. Поля в Дубовій балці - зуп. Меморіальний комплекс захисникам греблі КРЕС - Рудоуправління ВАТ «Кривбасзалізорудком - Пам’ятник Богдану Хмельницькому - вул. Мусогорського
Телефон для зв’язку: (097) 468-78-00
Тип: Навчально-тематичний
За способом руху: транспортно-пішохідний
Довжина маршруту: 10 km.
Тривалість маршруту: 04:00 г.
Дата проведення: 1 вересня 2021 р. - 31 травня 2022 р.
Час проведення: 9:00-16:00
Вікова категорія екскурсантів: Від 10 до 16


Маршрут

#1
"Зупинка 173 квартал" - розташована по вулиці Едуарда Фукса. Довжина вулиці становить 1,4 кілометрів, а ширина 20 метрів. Має 60 багатоповерхових будинків, тут мешкає 9,9 тис. чоловік. Закладена на початку 1950-х років. Сучасну назву отримала на початку 1960-х. Вважається, що це Центральна вулиця Кривого Рогу.
Зупинка
#2
"Будинок-садиба О. М. Поля в Дубовій балці" - цегляна одноповерхова споруда побудована на межі кінця 60-х - 1875 років XIX ст. Являється пам'ятником історії та архітектури, охороняється законом. В ньому знаходиться меморіальна кімната де зібрані матеріали з історії дослідження корисних копалин Кривого Рогу та Дубової балки та діяльності О.М. Поля.
Зупинка
#3
Пам’ятник воїнам спецзагону, які врятували греблю Криворізької електростанції від вибуху 21.02.1943 р.
(Пам’ятка історії та культури)
Зупинка
#4
Рудоуправління ВАТ "Кривбасзалізорудком" - це одна з най кращих архітектурних будівель міста із шпилем та механічним годинником, який щогодини дзвонами дзвонів повідомляє про прихід нового часу.
#5
Мусоргського
(Вулиця)
Зупинка