Кривий Ріг – Ресурсний центр Туристичні машрути

До старих рудників Червоного пласта

До старих рудників Червоного пласта


Автор (розробник): Казаков Володимир Леонідович
Історична довідка: Поклади багатих залізних руд на Червоному пласту розроблялися з 1886 року. Визначальною передумовою виникнення рудників на Червоному пласту є геологічна будова території на захід від містечка Кривого Рогу. По схилах балки Південної Червоної виходили просто неба червоного кольору у вигляді тонкого пласту багаті залізні руди. Згодом, від цих виходів і пішли розробки руди. Рудні поклади Червоної смуги простягувались на 3 км. Вміст заліза в рудах Червоної смуги коливався від 58 до 62%. Вони представляли промисловий інтерес для гірничих розробок. Розвиток об’єктів гірничодобувної індустрії Червоного пласта поділяється на 3 етапи – дореволюційний (1886-1918 рр.), радянський довоєнний (1930 – 1941 рр.), радянський повоєнний (1945-1973 рр.).
Організатор: -
Маршрут: Початок маршруту від зупинки Центральний ринок - підняття на відвали та огляд території карєру колишнього рудника Сушкова Балка -
Телефон для зв’язку: (067) 291-86-21
Тип: Навчально-тематичний
За способом руху: пішохідний
Довжина маршруту: 6 km.
Тривалість маршруту: 04:00 г.
Вікова категорія екскурсантів: Від 7 до 80


Маршрут

#1
Початок маршруту - зупинка Центральний Ринок (в напрямку площі Визволення)
Зупинка
#2
Дореволюційний рудник Південного гірничопромислового товариства. Відвал. Залишки кар’єру. Місця підземних розробок залізної руди і розташування старих шахт.
#3
Радянський рудник ім. Ілліча на місці центральних рудників Червоного пласта (шахта ім. ДПУ – 1930-1972 рр.). Місце розташування шахти ім. ДПУ. Залишки споруд шахти ім. ДПУ. Провальна лійка рудного поля шахти ім. ДПУ.
#4
Гаражний кооператив «Машино-будівник». Центральна група дореволюційних рудників Червоного пласта (1889-1917 рр.). Відкриті добувні роботи у дореволюційний час на центральних рудниках Червоного пласта. Структура кар’єрів і відвалів. Система транспортування руди з кар’єрів рудників за допомогою наклонок і шахт на поверхню для послідуючого відкату залізницею або грабарками.
#5
Південні рудники Червоного пласта. Лійки стволів шахт ім. ЗОТ., ім. Валявко. Відвал шахти ім. ЗОТ. Верхів’я балки Махорова – місця дореволюційної шахти Должанського.