Кривий Ріг – Ресурсний центр Туристичні машрути

Скіфська галявина та Біле каміння

Скіфська галявина та Біле каміння


Автор (розробник): Громадська організація "Туристичний центр "Кривбастур"
Історична довідка: Маршрут поєднує декілька етапів. Перший етап - один з крайніх районів міста - Макулан та Всебратське. Всебратське—2 (Макулан) — мікрорайон побудований у 1990 — 1992 року австрійською фірмою «Гофман-Макулан» (назва будівельної фірми стала неофіційною назвою житломасиву) на замовлення Міноборони України за ініціативою міськвиконкому для військовослужбовців, яких виводили з країн соціалістичного табору, що входили в організацію Варшавського договору. Слов'янська культура сягає своїм корінням в глибину століть і народ намагався зберегти пам'ять про своїх предків, релігії, традиції. Після незначного переходу, віддаляючись від міста, ми побуваємо на святилищі «Перуна». Третім етапом маршруту буде вихід на узбережжі Карачунівського водосховища, яке називають Білі камені. Місця мальовничі з пляжними зонами красивою береговою лінією.
Організатор: Громадська організація "Туристичний центр "Кривбастур"
Маршрут: Збір на кінцевій зупинці мкр.Всебратське-2 - Готель "Братислава" (Ресторан "Золота баба") - 17-та окрема танкова бригада - Воєнне містечко-35 - Миколаївське шоссе - Святилище - Курган Ляхова Могила - узбережжя Карачунівського водосховища (Біле каміння) - житловий масив Карачуни
Телефон для зв’язку: (097) 940-47-48
Телефон #2: (067) 291-86-21
Тип: Навчально-тематичний
За способом руху: пішохідний
Довжина маршруту: 12 km.
Тривалість маршруту: 07:00 г.
Час проведення: 09:00-16:00
Вікова категорія екскурсантів: Від 7 до 80


Маршрут

#1
Кінцева зупинка мкр.Всебратське-2. Історія будівництва мікрорайону, основні інфраструктурні особливості. Готель "Братислава" (Ресторан "Золота баба"). Історія виникнення готелю. Ресторан "Золота баба" оформлений у краєзнавчому стилі: старі та сучасні фотографії міста, книги з легендами, фото-пано відомих постатей Кривого Рогу.
#2
17-та окрема танкова бригада - історія бригади, виникнення Воєнного містечка-35
#3
Святилище Перуна - Курган Ляхова Могила
#4
Узбережжя Карачунівського водосховища (Біле каміння). Історія будівництва Карачунівського водосховища. Формування узбережжя Білих каменів. Вздовж водосховища - повернення в місто до житлового масиву Карачунів.