Кривий Ріг – Ресурсний центр Туристичні машрути

Кривий Ріг - промислове серце України

Кривий Ріг - промислове серце України


Автор (розробник): Богданчик Владислава, Венгерак Тамара Олексіївна
Історична довідка: Металургійний район Кривого Рогу – один з перших трьох районів, утворених на території міста влітку 1936 року. Своїм народженням район зобов’язаний промисловому зростанню Криворізького басейну, розвитку рудоуправління та Криворізького металургійного заводу, який і до цього часу складає промислову основу міста, залишаючись найпотужнішим металургійним підприємством України.
Організатор: Комунальний позашкільний навчальний заклад "Центр дитячої та юнацької творчості Металургійного району"
Маршрут: 1. Металургійний район. Історія Металургійного району. 2. Вулиця Криворіжсталі 3. ПАТ « АрселорМіттл Кривий Ріг» 4. Кривий Ріг- індустріальний центр 5. Південний гірничо-збагачувальний комбінат. 6. Кар єр гірничо-збагачувального комбінату. 7. Гранд- каньйон ПГЗК.
Телефон для зв’язку: (098) 411-54-25
Тип: Культурно-освітній
За способом руху: транспортний
Довжина маршруту: 30 km.
Тривалість маршруту: 02:00 г.
Вікова категорія екскурсантів: Від 10 до 16


Маршрут

#1
Металургійний район Кривого Рогу – один з перших трьох районів, утворених на території міста влітку 1936 року. Своїм народженням район зобов’язаний промисловому зростанню Криворізького басейну, розвитку рудоуправління та Криворізького металургійного заводу, який і до цього часу складає промислову основу міста, залишаючись найпотужнішим металургійним підприємством України.
Зупинка
#2
Ми знаходимося на вулиці Криворіжсталі в районі залізничного вокзалу , майже під прямим кутом примикають вулиці : Вокзальна , вона має таку назву , бо бере початок від вокзалу ; і Медична . Ця вулиця забудовувалася у 50 роки минулого століття і планувалася як медичне містечко та житловий комплекс для робітників заводу . На ній збудовані : Будівничий технікум , відкритий у 1953 році , Металургійний технікум , заснований в травні 1959 року .
Зупинка
#3
Наш наступний екскурсійний об’єкт – завод ПАТ « АрселорМіттал Кривий Ріг». Зараз ми з вами перейдемо міст , з якого дуже гарно видно велику кількість залізних колій – майже всі вони обслуговують металургійний гігант. Компанія «АрселорМіттал є світовим лідером з виробництва сталі.
Зупинка
#4
Шановні екскурсанти ! Ми з вами мандруємо на південь нашого міста на ПАТ « Південний гірничо-збагачувальний комбінат». Товариство «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» - найбільше підприємство України по підготовці сировини для металургійної промисловості . До його комплексу входить один з найбільших залізнорудних кар’єрів Кривого Рогу. Він є найглибшим не тільки Україні , а й один із найбільших у Європі.
Зупинка
#5
Кар’єр ПГЗК – один з основних виробників залізнорудної сировини в Україні . Кар’єр – один з найбільших в світі. А ви щось чули про неймовірний рукотворний каньйон у Кривому Розі?ПГЗК - один з основних виробників залізорудної сировини в Україні. Кар'єр ПГЗК - один з найбільших в світі. Його глибина становить 370 м, довжина - 3000 м, ширина - 2500 м, кількість горизонтів - 25, загальна протяжність автодоріг в кар'єрі - 37 км. Доступ на оглядовий майданчик - за перепустками.
Зупинка
#6
Гранд – каньйон утворився в результаті відсипання відвалів Південним гірничозбагачувальним комбінатом висотою до 150 метрів обабіч русла ріки Інгулець , так долина річки штучно була перетворена у сировинний гірський каньйон! Уявляєте , такому утворенню немає аналогів ніде на поверхні Землі ! Довжина каньйону становить 2,2 км., глибина 150 м., ширина по днищу 200м.
Зупинка