Головна Оподаткування Всі новини за 2020 рік грудень місяць

Припиняєте підприємницьку діяльність – не забудьте прозвітувати до податкової

Припиняєте підприємницьку діяльність – не забудьте прозвітувати до податкової

Дата публікації:1 грудня 2020 р.

Криворізький південний відділ організації роботи ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу фізичних осіб-підприємців, які припинити свою діяльність або мають бажання її припинити, на необхідність подачі відповідної звітності.    

Так, у разі, якщо суб’єкт господарювання перебував на загальній системі оподаткування та припинив свою підприємницьку діяльність із внесенням до  Єдиного державного реєстру відповідного запису, то слід подати ліквідаційну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Така декларація подається в строки, встановлені Податковим кодексом України (далі – Кодекс) для місячного податкового періоду. В ній зазначаються доходи, отримані за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Фізичні особи, які перебували на спрощеній системі оподаткування, та до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності, повинні подати податкову декларацію платника єдиного податку. Така декларація подається  за податковий квартал, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного  кварталу.