Головна Оподаткування Всі новини за 2020 рік липень місяць

На ТРК «Рудана» детально про порядок  списання боргу із єдиного внеску

На ТРК «Рудана» детально про порядок списання боргу із єдиного внеску

Дата публікації:24 липня 2020 р.

Заступник начальника управління – начальник  відділу адміністрування   податків і зборів  з фізичних осіб Криворізького південного управління Головного управління  ДПС у Дніпропетровській області   Євгеній Кретов провів зустріч і дав інтерв’ю редактору телерадіокампанії  «Рудана», в ході якого роз’яснив механізм списання боргу із єдиного внеску для недіючих фізичних осіб підприємців.

                Нагадаємо, що   з 03 червня  2020 року  діють норми  Закону України від 13.05.2020  №592-IX "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо усунення дискримінації за колом платників" (далі -  Закон №592), відповідно  до яких підлягають списанню суми недоїмки, нараховані платникам ЄСВ з числа ФОП - загальносистемників та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за період з 01.01.2017, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що оподатковується ПДФО.

Для цього упродовж 90 календарних днів з дня набрання чинності Закону №592 обов'язково подають:

- ФОП - загальносистемники - держреєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи ФОП заяву про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітність з ЄСВ за 2017-2020, якщо вона не була подана раніше; - особи, які провадять незалежну професійну діяльність, - до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника ЄСВ та звітність з ЄСВ за період 2017-2020, якщо вона не була подана раніше.

Після того, як буде підтверджено вчинення вищевказаних дій, податковий орган протягом 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.

Податковий орган може відмовити списувати суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що: 1) платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01.01.2017 до дня набрання чинності цим Законом; 2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

Якщо ж суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті, тоді податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою. Тоді штрафи до платника ЄСВ за наведених умов не застосовують. Вимогу про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважатимуть відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені. Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню. 

https://rudana.com.ua/ceyden/cey-den-230720