Головна Оподаткування Всі новини за 2019 рік липень місяць

 Легалізація  зайнятості населення та заробітної плати

Легалізація зайнятості населення та заробітної плати –тема, що не втрачає своєї актуальності

Дата публікації:15 липня 2019 р.

               Заступник начальника управління – начальника  відділу адміністрування   податків та зборів  з фізичних осіб Криворізького південного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Євгеній Кретов  зустрівся  з редактором криворізької телерадіокампанії «Рудана» і  надав інтерв’ю  з нагальної теми сьогодняшнього дня  -  легалізації  зайнятості населення та заробітної плати. 

    В ході спілкування Євгеній Кретов  зазначив, що  Криворізьким південним управлінням ГУ ДФС у Дніпропетровській області постійно проводиться робота, передбачена рішення виконкому міськради від 12.03.2014р. №69 „Про заходи зі сприяння легалізації соціально-трудових відносин у сфері малого підприємництва”. В ході проведення роз’яснювальної роботи з платниками податків значна увага приділяється  висвітленню питань щодо недопущення виплати заробітної плати у “конвертах” та наявності трудових відносин без належного оформлення згідно вимог законодавства.

               Питання дотримання суб’єктами господарювання законодавчих норм при використанні ними найманої праці постійно висвітлюються під час проведення різноманітних заходів з платниками податків: засідань «Круглого столу», зустрічей з трудовими колективами та громадськими організаціями, громадських слухань, семінарів тощо.

З початку 2019 року з метою дотримання законодавства фізичними особами-підприємцями, які здійснюють діяльність у роздрібній та оптовій торгівлі, діяльність в сфері громадського харчування, пасажирських та вантажних перевезень, надають медичні та стоматологічні послуги, комп’ютерні, СТО та інші послуги проведено масово-роз’яснювальну роботу по легалізації найманих працівників з 1414 ФОП.

За результатами проведеної роботи протягом 6 місяців 2019 року легалізовано 1715 найманих працівників, додатково до бюджету сплачено податку на доходи фізичних осіб - 1 288,0 тис.грн., єдиного соціального внеску - 1 574,3 тис. грн., військового збору – 107,4 тис.грн.

Крім того, за 6 місяців 2019 року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року,   проведено просвітницьку  роботу та робочі групи на 235 СГ більше або на 119,9%, в результаті чого легалізовано більше на 382 працівника. За рахунок вжитих заходів  до бюджету додатково надійшло 394,7 тис. грн.. ПДФО, 482,5 тис. грн., ЄСВ та 33,0 тис. грн. військового збору.

«Оформлюючи нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно: укласти в письмовій формі трудовий договір, оформити наказ про прийняття на роботу та повідомити органі ДФС про прийняття працівника на роботу», - зазначив заступник начальника управління – начальника  відділу адміністрування   податків та зборів  з фізичних осіб Євгеній Кретов.

У разі  порушення трудового законодавства та оплати праці,  юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, згідно Кодексу законів про працю несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, 30 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. У 2019 р. розмір штрафу: 125190,0 грн. В ст. 265 КЗпП не зазначено строкiв давностi для притягнення суб'єктiв господарювання до фінансової вiдповiдальностi.

Заступник начальника управління – начальник  відділу адміністрування   податків та зборів  з фізичних осіб Євгеній Кретов  також повідомив, що з травня 2019 року проводиться операція «Урожай», метою  якої є перевірка повноти нарахування та сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, громадянами, які є власниками земельних ділянок та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, упередження схем ухилення від оподаткування, виявлення та реєстрація не облікованих найманих працівників та легалізація їх заробітної плати. В ході операції також досліджуватимуться  інші питання, пов’язані з детінізацією відносин в аграрному секторі, що забезпечить залучення до оподаткування нових суб’єктів та збільшення надходжень до бюджету.