Головна Оподаткування Всі новини за 2019 рік березень місяць

Отримайте  консультацію з питань декларування 

Отримайте консультацію з питань декларування У Центрі адміністративних послуг «Віза»

Дата публікації:19 березня 2019 р.

Для ефективного  забезпечення  суб’єктів підприємницької діяльності  інформаційною допомогою з питань застосування норм податкового законодавства, фахівці  Криворізької південної ДПІ Криворізького південного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області  залучені до роботи Криворізького Центру адміністративних послуг «Віза». Кожну  першу та третю середу кожного місяця у  «Візі» надає  консультативну допомогу громадянам  заступник  начальника Криворізької південної ДПІ Криворізького південного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області  Ганна Познякова.

               Переважна більшість запитань, з якими звертаються платники податків,  стосується  порядку подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік, зокрема, з метою реалізації права на податкову знижку.

               Нагадаємо, що громадяни, які у 2018 році отримували спадщину чи подарунок, що оподатковуються податком на доходи фізичних осіб; доходи від неподаткових агентів, зокрема, від надання в оренду житла, іноземний дохід, чи отримували дохід від надання послуг з ремонту житла, від організації і проведення розважальних заходів, доходи від репетиторської діяльності та інші повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи. Декларація за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556), подається до фіскального органу за місцем реєстрації до 1 травня 2019 року.  Крім того, громадяни, які минулого року отримували заробітну плату і понесли певні витрати (їх перелік визначений Податковим Кодексом), можуть скористатися правом на податкову знижку.

До таких витрат, зокрема, включаються частина процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, благодійні внески неприбутковим організаціям, кошти, перераховані на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. Для отримання податкової знижки податкова декларація подається упродовж усього року (до 31 грудня 2019 року). На наступні роки податкова знижка не переноситься.