Кривий Ріг – Ресурсний центр Вулиці, провулки, бульвари, проспекти, площі, майдани, мікрорайони міста

Жовтонога

вулиця Жовтонога


вул. Жовтонога
Колишня назва: Інгулецька
Довжина 2100 м.
Ширина 4 м.
Розташування: Адміністративний(і) район(и):
Інгулецький
Вулиця простягається вздовж колії в старій частині Інгульця.
Початок/кінець: Розпочинається від вул. Таджицької
З якого часу відома: Забудова почалася в 1895 у зв'язку з будівництвом ст. Інгулецьк Катеринівської залізниці. У 30-40-х тривала забудова приватного сектора.
Що знаходилося, але не збереглося: Інгулецька залізниця збудована в 1901році і діяла до 1965 року. Вона призначалась для обслуговування багатих рудних родовищ Рахманівського пласта, який заліг уздовж річки Інгулець на 30 верст. Від старої Інгулецької залізниці залишились лише ознаки, що вони колись пролягала на землях поблизу вулиці Жовтонога.


Походження назви:


Жовтоног Степан Семенович (1896-1943) - ... занка. Жовтоног Степан Семенович (1896-1943) - учасник підпілля. У 1929 закінчив Дніпропетровський медицинський інститут. У 1909-1917 фельдшер Криворізької земської лікарні. Один із перших професійних медичних працівників Криворіжжя. Учасник громадянської війни. З 20-х рр. хірург, головний лікарь медичної частини ШУ "Інгулець". З 1941 в складі підпільної групи. Лікував поранених бійців, рятував людей від угону до Німеччини. Допомагав партизанам загону Г.Седнєва. Після жорстоких катувань розстріляний фашистами в м.Казанка.

Об’єкти, розташовані на вулиці:


Пам"ятний знак на честь лікаря-партизана Жовтонога