Головна Всі новини за 2014 рік грудень місяць

До уваги споживачів! Вчасно сплачувати за комунальні послуги - обов’язок кожного!

Вчасно сплачувати за комунальні послуги - обов’язок кожного!

Дата публікації:11 грудня 2014 р.

Міська влада вдячна жителя міста, які вчасно сплачують за спожиті житлово-комунальні послуги та не мають заборгованості за попередні періоди. Адже це допомагає не тільки забезпечувати безперебійне постачання послуг в зимовий період, а й проводити оперативно ремонтні роботи.Однак, не всі мешканці міста свідомо ставляться до обов’язку вчасно сплачувати за звичні зручності: газ, електроенергію, воду, тепло, обслуговування житла, вивіз побутових відходів тощо.

Якщо така тенденція збережеться, тоді жителям міста доведеться розпрощатися із звичним комфортом, оскільки через відсутність коштів неможливо забезпечити безперебійне та якісне обслуговування мереж міста. Саме тому, місто на сьогодні залишається без гарячої води.

Зважаючи на це, ми закликаємо усіх городян усвідомити, що від вчасності та повноти оплати за спожиті комунальні послуги багато в чому залежить якість та повнота надання цих послуг, якісна робота житлового господарства міста в зимовий період.

Нагадуємо, відповідно до статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закону) відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідно до п. 2 статті 21 Закону виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Відповідно до п. 3 статті 20 Закону споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Відповідно до п.1 статті 641 ЦК України пропозицію укласти договір може зробити кожна із сторін майбутнього договору.

Статтею 26 Закону визначені істотні умови договору про надання житлово-комунальних послуг. Крім істотних, договір може містити інші умови за згодою сторін. Таким чином, споживач має повне право просити виконавця послуг про внесення в договір додаткових умов.

Відповідно до статті 19 Закону процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.

Відповідно до п.1 статті 649 ЦК України вирішення переддоговірних спорів щодо розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору вирішуються судом.

Договір про надання житлово-комунальних послуг набуває чинності з моменту його укладення.

Відповідальність сторін і штрафні санкції за невиконання умов договору, порядок вирішення суперечок між сторонами зазначаються у договорі.

Відділ з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому