Головна Всі новини за 2014 рік грудень місяць

Увага! Усі ваги повинні бути повірені!

Увага! Усі ваги повинні бути повірені!

Дата публікації:10 грудня 2014 р.

Відповідно до Закону України «Про метрологію і метрологічну діяльність» усі ваги, які використовуються під час торгівельно-комерційних операцій, підлягають обов'язковій повірці один раз на рік. Якщо зважувальний пристрій не пройшов цю процедуру, він не повинен бути допущеним до експлуатації.

Практично щодня кожному з нас доводиться купувати той чи інший товар «на вагу», тож щоразу ми ризикуємо стати жертвою обважування. 

Електронні - не завжди означає точні.

У суспільстві побутує думка, що електронні ваги гарантують точне і чесне зважування. Миттєвий результат на табло, неможливість вплинути на нього за допомогою магніта чи спеціальних «полегшених» гир, вселяють у споживача впевненість, що обману тут аж ніяк бути не може. Та це не зовсім так, хоча можливостей ошукати Вас за допомогою механічних ваг значно більше, все ж знаходяться умільці, яким вдається перелаштувати й електронний зважувальний пристрій з вигідною для продавця похибкою.

До того ж, будь-якій техніці за час багаторічної експлуатації властиво виходити з ладу і це далеко не завжди відразу помітно «неозброєним оком».

Більше того, нелегально ввезені на територію України ваги, можуть не відповідати ні санітарно-гігієнічним вимогам, ні вимогам по техніці безпеки. Їх доволі часто виготовляють з токсичних матеріалів, а конструкція деяких виробів не гарантує захист людини від дотику до струмопровідних частин і є небезпечною для життя користувачів.

Усі ваги, які використовуються у торгівлі, повинні пройти державні випробування, після чого вони заносяться до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до використання в Україні. При цьому на маркування наносять спеціальний знак держреєстру у вигляді великої літери «С» та маленької «у».

Ну і звичайно ж, добросовісний господар торгівельного закладу ніколи не стане уникати повірки, якщо йому нічого приховувати від своїх клієнтів.

На електронних вагах повірочне клеймо ставиться знизу і якщо у споживача виникають сумніви у достовірності результатів зважування, його зобов'язані йому продемонструвати.

Пересвідчитися, чи повіреним зважувальним пристроєм користується продавець, можна, якщо придивитися, чи є на вагах пломба з відтиском повірочного тавра. На ній має зазначатися й дата останньої повірки.

Пломба - це не просто наочне підтвердження того, що ваги перевірялися на точність, вона ще й закриває доступ до механізму їх переналаштування. Тому обважувати покупців за допомогою такого пристрою вже не так просто.

Отже, запам'ятайте, на боковій поверхні «правильних» вагів має бути табличка з обов'язковим зазначенням компанії-виробника, заводського номеру, року випуску, ціни повірочної поділки, найвищої межі зважування «Мах = ...», знаку держреєстру.

Крім того, повірені ваги повинні бути опломбовані, пломба має бути цілісною, відтиск тавра чітким, а строк його дії не перевищувати один рік.

Під час проведення зважування Вам чітко має бути видно всі цифри на табло.

Шановні споживачі! Не бійтеся відстоювати свої права: при можливості переважуйте товар на контрольних вагах та беріть товарний чек. У разі доведеного обважування продавець зобов'язаний повернути Вам гроші.

Радимо Вам, обирайте продавців, які користуються повіреними вагами.

У випадку обважування необхідно звертатися в Держспоживінспекцію у Дніпропетровській області.

Згідно чинного законодавства (стаття 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення) обважування покупців суб'єктами підприємницької діяльності під час реалізації товарівкарається штрафними санкціями у розмірі від 2 до 15 неоподаткованих мінімумів, це від 34 до 255 гривень.

Обважування у великих розмірах карається штрафними санкціями у розмірі від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів, це від 340 до 850 гривень.

Обманом покупців чи замовників у великих розмірах слід вважати обман, що спричинив громадянинові матеріальну шкоду у сумі, що перевищує три неоподатковуваних мінімуми доходів громадян, тобто 51 грн.

Шановні суб’єкти господарювання! Тим, хто прагне впродовж багатьох років успішно займатися торгівельною діяльністю, варто пам'ятати, що значно вигідніше користуватися повіреним обладнанням, ніж через власну недалекоглядність втратити довіру своїх потенційних клієнтів, назавжди зіпсувавши свою репутацію.

 

Відділ з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому