Головна Всі новини за 2014 рік грудень місяць

Корисна інформація для внутрішньо переміщених осіб

Корисна інформація для внутрішньо переміщених осіб

Дата публікації:9 грудня 2014 р.

Як отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеним особам?

 

Щоб одержувати гарантовані державою соціальні виплати, тимчасово переміщеним особам  необхідно звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання і подати паспорт та ідентифікаційний номер, заповнити заяву установленого зразка.

Кого можна вважати внутрішньо переміщеною особою?

Внутрішньо переміщена особа – це громадянин України, який постійно проживає на території України, якого змусили або він самостійно залишив своє місце проживання у результаті або для уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Після взяття на облік людина може претендувати на отримання грошової допомоги для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату послуг ЖКГ.

Як отримати грошову допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі  оплату житлово-комунальних  послуг?

Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім`ї звертається до органу соціального захисту населення за фактичним місцем проживання і на місці оформлює відповідну заяву. До неї слід додати паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, і довідки всіх членів сім`ї про взяття на облік.

Допомога виплачується  протягом 6 місяців. Для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) розмір допомоги складає 884 грн. на місяць, для працездатних – 442 грн. Загальна сума допомоги на сім’ю не повинна перевищувати  2400 грн. 

Проте тут є один дуже важливий нюанс. Механізм виплати щомісячної допомоги передбачає, що працездатна особа не повинна бути утриманцем держави. Тому якщо в сім`ї, якій буде призначено грошову допомогу, є працездатні люди, що протягом двох місяців з дня призначення виплати допомоги не працевлаштувалися, зокрема й за сприянням державної служби зайнятості, розмір допомоги для них на наступні два місяці зменшується на 50%. Після того, як сплине цей термін, він припиняється.