Головна Всі новини за 2014 рік грудень місяць

В турботах про потерпілих на виробництві та інвалідів

В турботах про потерпілих на виробництві та інвалідів

Дата публікації:9 грудня 2014 р.

У  1992 році на 47-й сесії Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй спеціальною резолюцією проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів.

В Україні проведення цього дня встановлено Указом Президента  від 27.11.1993 року.    

Звичайно, цей день не можна назвати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів привертає увагу до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, акцентує увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини  людства – людей з обмеженими фізичними можливостями, день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу  фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві.

Однією з основних задач  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від  нещасних випадків на  виробництві та професійних захворювань України є відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві  та відшкодування шкоди, заподіяної застрахованому ушкодженням його здоров'я. На ці цілі витрачаються  значні кошти з бюджету   Фонду.

У відділенні виконавчої дирекції Фонду  м. Кривий Ріг   питаннями  відновлення здоров'я  та працездатності потерпілих на виробництві  опікуються  співробітники відділу медико-соціальних послуг. З 12 650 потерпілих, що знаходяться на обліку в відділенні,  5800  складають інваліди  внаслідок виробничих травм та професійних захворювань. Лише за 10 місяців 2014 року на медико-соціальні послуги потерпілим та інвалідам відділенням виконавчої дирекції Фонду в м. Кривий Ріг було витрачено майже  12,2 млн.  гривень в т.ч.:

-- на оплату лікування в стаціонарі     1,5 млн. грн.;

-- на  придбання протезно-ортопедичних виробів – 322,5тис. грн.;

-- на оплату медикаментів та виробів медичного призначення 3млн. 550 тис. грн..;

-- на спеціальний медичний, постійний сторонній догляди та побутове обслуговування –1млн.429 тис. грн.;

410 інвалідам  були надані санаторно-курортні путівки для  відновлювального лікування  в санаторіях України (за винятком АРК та Донецької області) загальною вартістю більше 4 млн. грн. Слід зазначити, що санаторно-курортні путівки та проїзд до санаторію та в зворотному напрямку  для  інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання –безкоштовні.

46 інвалідів та потерпілих на виробництві отримали лікування в реабілітаційних  відділеннях  санаторіїв.

Для потреб інвалідів з обмеженими можливостями пересування були отримані та видані 7 інвалідних колясок на загальну суму 61,6 тис. грн.

19  інвалідам внаслідок виробничої травми і професійного захворювання м. Кривий Ріг передані у безкоштовне користування автомобілі, придбані за кошти Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

На транспортне обслуговування та компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів витрачено 35,5 тис. грн.

Будівлі відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Кривий Ріг та його філії облаштовані зручними пандусами.

Інваліди внаслідок виробничої травми та професійного захворювання, що знаходяться на обліку у відділенні  виконавчої дирекції Фонду

м. Кривому Розі, приймають активну участь в міжобласних  щорічних спортивних змаганнях інвалідів, у реґіонарних змаганнях Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу», організатором проведення якої є директор  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Акопян Валерій Григорович.

Працівники  Криворізького відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України і надалі будуть  максимально сприяти відновленню здоров'я та працездатності постраждалих на виробництві, інтеграції їх у суспільство.                      

Інвалідність – це не вирок. Життя показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, соціально активними і життєстверджуючими людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.                                                             

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області начальник відділу медико-соціальних послуг Барташ  В.Д.